22 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapPécs AktuálÚjabb érem! Konkoly Zsófia ezüstöt szerzett a világbajnokságon

Újabb érem! Konkoly Zsófia ezüstöt szerzett a világbajnokságon

A pécsi úszó világbajnoki címe mellé egy ezüstérmet is szerzett a paraúszó-világbajnokság harmadik versenynapján, Manchesterben! A jó hírt a PSN Zrt. közölte honlapján.

Amint arról mi is beszámoltunk, világbajnok lett Konkoly Zsófia, a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola paralimpiai bajnok úszója a 200 méteres vegyesúszás SM9-es kategóriában ért elsőként célba és megvédte világbajnoki címét Manchesterben, a paraúszó-világbajnokság második versenynapján.

A pécsi úszó szerdán is indult, 100 méter pillangóban elsőként jutott a fináléba, aztán a döntőben 1:08.63-as idővel a második helyen ért célba, csak a kínai Xu Jialing előzte meg – számolt be a Pécsi Sport NZrt.

A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola másik úszója, Iván Bence is megkezdte világbajnoki szereplését: 200 méter vegyesúszásban jutott döntőbe, és ott 2:58.64-es idővel a hetedik helyen zárt.