23 C
csütörtök, május 23, 2024
KezdőlapSportA bronzérem kapujában fogyott el az erő

A bronzérem kapujában fogyott el az erő

A bajnoskág utolsó meccsére nagyon elfáradt az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapat, így hiába 2000 fős fantasztikus szurkolótábora, nem tudta legyőzni a DVTK-t a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Csirke Ferenc együttese így a negyedik helyen zárta az NB I. idei kiírását.

A PEAC számára az év legfontosabb meccse volt a vasárnap esti, Diósgyőr elleni bronzcsata harmadik felvonása, azonban a pécsi női kosárlabdának már hosszú évek óta nem volt ilyen nagy jelentőséggel bíró derbije. Nem is csoda, hogy a felvezetés már-már a régi, euroligás időket idézte. Már az gyanús volt, hogy a kezdés előtt a Lauber Dezső Sportcsarnok közelében nem nagyon lehetett parkolóhelyet találni.

És ahogy elkezdődött az összecsapás, a hangulat is megérdemelte a csillagos ötöst, jó 2000 szurkoló előtt kezdhetett neki a Diósgyőr elleni meccsnek Csirke Ferenc együttese. Ami pedig a pályán történteket illeti? Ott sem kellett csalódnunk az elején, hatalmas küzdelem alakult ki már az első percekben. Ahogyan a Pécs láthatóan maximális erőbedobással játszott, úgy ez a miskolciakról is elmondható volt. Ami persze nem is csoda, hiszen aki ezt a meccset nyeri, az bronzot ünnepelhet a végén. Egy kicsivel jobban kezdett ugyan a vendéggárda, de valóban csak egy kicsivel. Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy az első percekben 1-2 ponttal állt jobban Völgyi Péter csapata, azonban ahogy telt az idő, a PEAC is megrázta magát, és Kiss Virág kosaraival a fordítás is megvolt. Sajnos azonban 16-15 után megállt a pécsi támadójáték, érkezett azonban 8 diósgyőri pont, így az első negyed után jobban állt az ellenfél, talán még az indokoltnál is jobban.

A második negyedben pedig, ugyan három pécsi ponttal kezdtek a csapatok, viszonylag hamar mégis Csirke Ferencnek kellett időt kérnie, 8 pontra nőtt ugyanis a hátrány. Nem segített azonban az egy perces szünet, a folytatásban is sok hibával kosarazott a Pécs, így a DVTK még jobban meg tudott lépni, 20-31-nél azért már baj volt. Ha nem is végzetes, de komoly – főleg, hogy két újabb elszórakozott hazai támadás után 13 pontra nőtt a differencia. Mondjuk a PEAC játékosainak harciasságáról mindent elmond Simon Zsófia este, akinek a második negyed elején egy ütközésnél kiugrott a válla. Pár könnycsepp, és néhány szakszerű mozdulat után a padon az izület azonban ismét a helyén volt, Simon pedig már ment is vissza a pályára.

Hiába azonban a nagy szív, láthatóan nagyon fáradtan mozgott a Pécs, és gyakorlatilag semmit sem tudott tenni az ellen, hogy a Diósgyőr elhúzzon 41-21-re. Feltűnő volt az is, hogy Csirke Ferenc is valamivel visszafogottabban vette tudomásul az eredmény alakulását, minden  bizonnyal a szekember is érezte, hogy itt nem tudásbeli gondok vannak. Így azonban a félidőre olyan differencia alakult ki, ami semmi jót nem ígért a folytatásra, 24 ponttal vezetett ugyanis a DVTK.

Gyakorlatilag egy csoda szemtanúinak kellett volna lennünk, hogy a végén pécsi ünneplést láthassunk, és a harmadik negyedben csak fokozódtak a gondok. A 25. perc környékén ugyanis, a mellett, hogy már 27 ponttal vezetett a Diósgyőr, kipontozódott a PEAC egyik pillére, Nelson is. Félő volt, hogy ennek így nagyon csúnya vége lesz… Azonban Nelson kiesése, némileg meglepő módon még fel is dobta egy kicsit Sarokékat, mintha „csak azért is” hangulatba kerültek volna. Persze azért Dudásová triplája is jóleső érzéssel töltötte el a mind a 2000 pécsi drukkert. Még úgy is, hogy érdemben ennek köszönhetően sem csökkent a különbség. Az utolsó negyednek 39-60-ról indultak neki a csapatok.

Ez pedig – valljuk be –, pécsi szempontból esélytelen volt. Még úgy is, hogy az utolsó energiamorzsákat is összecsipegetve a PEAC játékosai gyakorlatilag felszántották a pályát, mit sem törődve azzal, hogy mekkora a hátrányuk. Mentek, sprinteltek, vetődtek, harcoltak, ameddig csak az izmok bírták. Meg még utána is egy kicsit. Igaz közben a Diósgyőr is dobálta a maga kosarait, azt azonban bő 6 perccel a vége előtt már mindenki tudta, hogy végeredmény szempontjából itt már nem számít semmi, a meccs érdemi kérdései már réges rég eldőltek.

A végére mind a két oldalon beálltak még a fiatalok is, hogy belekóstolhassanak egy bajnoki bronzcsata légkörébe, a Diósgyőr pedig végül 73-56-re nyerte meg a meccset, és szerezte meg a bajnokság harmadik helyét.

Az NKA Universitas PEAC-ra pedig egy rossz szót sem mondhatunk, ugyanis saját erejéből jutott el a legjobb négy közé – ahol aztán végül az utolsó lépést azért nem sikerült megtennie az igazán nagy siker felé, mert a szezon végére, sok-sok nehézség, betegség és sérülés után elfogyott az erő. A szívvel azonban nem volt baj, így a miénk is nyugodt lehet, hogy ez a pécsi csapat fog még nagyon nagy eredményeket elérni a jövőben.

NKA Universitas PEAC–Diósgyőr 56-73 (16-23, 6-23, 17-14, 17-13)
Kosárlabda-NB I., nők, bronzcsata, 3.mérkőzés. Pécs, 2000 néző. V.: Cziffra, Goda, Farkas.
NKA Universitas PEAC: DUDÁSOVÁ 8/6, Wentzel 10, Marshall 5, Nelson 3, KISS V. 20 Cs.: Simon 4, Sarok 2, Brajkovics 4, Selcova, Bojtár, Laczkó, Olawuyi. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Diósgyőr: Vorphal 8, Bernáth 2, Aho 2, Jovanovics 6/3, GREEN 27. Cs.: KUSTER 12/3, KÁNYÁSI 16/3, Kiss A., Tóth, Dudás-Végh Vezetőedző: Völgyi Péter.