13 C
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapSportLabdaA végén beindult a PVSK-henger

A végén beindult a PVSK-henger

Ismét pazar támadójátékot mutatott be a PVSK-Veolia férfikosárlabda-csapata, amely hazai pályán 102 pontot dobva verte meg a Kecskemétet.

Egyvalamit üzembiztosan tud hozni a Dragan Alekszics vezette PVSK, ez már kiderült a bajnokság eddigi részében. Tudja gyártani a pontokat. Mondjuk azért sokszor kiderült az, hogy nem feltétlenül elég ez az üdvösséghez. Illetve, egészen addig jó, amíg az aktuális ellenfél nem tud többet szórni.

Nos, a Kecskemét szerda este nagyon igyekezett, hogy lenyomja ebben a Pécset, és jó 32 percig úgy is tűnt, hogy nem esélytelenek. Azonban az utolsó negyedben úgy gyújtotta be a rakétákat a Pécs, hogy azt még a NASA emberei is érdeklődéssel szemlélték volna. Bő nyolc perccel a vége előtt még 72-75 állt az eredményjelzőn – vezetett a KTE–, innen azonban a Funderburk és Lewis vezette Párducok csináltak egy 30-10-es szériát. Az utókor számára pedig az marad majd meg ebből a meccsből, hogy sima hazai győzelem született.

Az mondjuk megért volna egy misét, hogy a játékvezetői hármas milyen tervekkel vágott neki a meccsnek. Merthogy az összesen befújt 57 személyi hiba láttán abban biztosak vagyunk, hogy nem ilyennek…

PVSK-Veolia–Duna-Aszfalt DTKH Kecskemét 102-85 (28-20, 25-27, 17-24, 32-14)

Kosárlabda-NB I., férfiak. Pécs, zárt kapuk mögött. V.: Győrffy, Söjtöry, Nagy V.

PVSK-Veolia: RUJÁK 14/6, LEWIS 24/6, Demeter 5/3, BUDIMIR 18/9, Meleg 6. Cs.: FUNDERBURK 27/3, Brkics 8, Bíró L., Dragasevics, Rátvay T.. Vezetőedző: Dragan Alekszics.
Duna-Aszfalt DTKH Kecskemét: Pesakovics 3/3, THOMAS 19/6, Kucsera, DJERASZIMOVICS 19, Karahodzsics 5. Cs.: WITTMANN 21/12, Horti 9, Dramicsanyin 9/3, Lukács, Körmendi. Vezetőedző: Váradi Kornél.