16 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapHírzónaTovább szárnyal a PMFC!

Tovább szárnyal a PMFC!

Küzdelmes meccsen, hátrányból állt fel, és végül nyert a PMFC az NB II. 11. fordulójában a Soroksár ellen, ezzel folytatta álomszerű szereplését a bajnokságban.

Először léphetett pályára úgy a PMFC NB II.-es labdarúgócsapata, hogy listavezetőként várhatta az aktuális 90 percet. Ez a fordulót megelőzően így volt, azonban az „élő tabellán” is, ugyanis a Pécs Soroksár elleni vasárnap esti meccse előtt a Gyirmót hazai pályán kikapott a Haladástól, így még csak időlegesen sem előzte be Weitner Ádám együttesét.

Így sem volt azonban könnyű dolga a tíz kör után veretlen PMFC-nek, ugyanis rengeteg hiányzója akadt a csapatnak. Futó Zsombor, Hegedűs Márk, Harsányi István és Kónya Dávid sem állt ugyanis a szakmai stáb rendelkezésére, így igen szűkös cserepaddal várhatta a találkozót a Munkás.

Az már az elejétől érezhető volt, hogy a Soroksár nem akar majd rohamozni, Lipcsei Péter együttese inkább visszaállt a saját térfelére, és egy-egy hosszú indítással próbálkozott csak. A hazai mezőnyfölény azonban nem ért sokat, mert bár folyamatosan pécsi lábakon járt a labda, igazán nagy helyzetig nem igazán tudott eljutni a PMFC. Kocsis egy ízben azért kapura tudott suhintani egy indítást, de Holczer kapus a helyén volt. Ezek után derült égből villámcsapásként érkezett a 20. percben a vendégek vezető gólja. Egy kósza indítás után Hajdú gurított középre, és amikor már úgy tűnt, hogy fel tudnak szabadítani a pécsiek, Hudák a kipattanót, jó húsz méterről kíméletlenül bombázta laposan a bal alsóba. Azt mondjuk nem állíthatjuk, hogy a bekapott gól megfogta volna a Pécset, ugyanis ugyanott folytatta, ahol előtte abbahagyta. Azzal a különbséggel, hogy már egy-egy komoly helyzetre is futott a hazaiaktól. Gera szabadrúgását például Holczernek kellett szögletre tolnia, de Kocsis előtt is adódott egy nagy lehetőség, ám közelről leadott lapos lövésébe a gólvonalon egy védő még bele tudott lépni.

A félidőben fel volt hát adva a lecke a PMFC-nek, hogy kitaláljon valamit, amivel fel tudja törni a Soroksár védelmét, mert ha csak a mutatott játékot néztük, akkor a 0-1 ellenére sem tűnt esélytelennek, hogy a második félidőben meg tudja fordítani a meccset a hazai együttes.

Ennek megfelelően nagyon nagy elánnal jött ki az öltözőből a Pécs, és a második félidő elején egymás után rugdosta be a labdákat a vendégek kapuja elé. Nem is kellett sokat vári, az 53. percben jött az egyenlítés. Egy szöglet után, egy lefejelt labdára Tóth-Gábor érkezett a hosszú saroknál, és egy méterről a kapuba passzolt. Ez meg is hozta az addig elég csendes hazai szurkolók hangját, pillanatok alatt fergeteges hangulat lett a Stadion utcában.

Ezen csak tovább javított, amikor a 66. percben Lisztes előbb műesés miatt kapott egy sárga lapot, majd a játékvezető azonnal a pirosat is előkapta, feltehetően valami olyat mondhatott a játékos, ami azonnal kiállítást ért. Bő húsz perce maradt tehát a Pécsnek emberelőnyben, hogy megszerezze a győzelmet. Persze a sors ilyenkor szokta többszörösen is sújtani a bajban lévő felet, Svedyuk jobboldali beadásába ugyanis az egyik védő kézzel ért bele, a jogos büntetőt pedig Tóth-Gábor magabiztosan be is vágta.

A vezetés megszerzése után a PMFC egy kicsit visszább húzódott, ami persze érthető is volt. A cserepadról ezúttal ugyanis nem nagyon tudott behozni senkit Weitner Ádám, a pályán lévők pedig láthatóan kezdtek kicsit fáradni. Idegeskedés azonban így sem maradt a végére, a legforróbb jelenet a hátralévő időben ugyanis az volt, hogy Lipcsei Pétert a játékvezető elküldte a soroksári kispadtól.

Nyert tehát a PMFC, amely már 11 meccs óta tartja veretlenségét, egyedüliként a mezőnyben. Ráadásul ezzel a 2-1-es sikerrel legalább a következő fordulóig marad is a Merkantil Bank Liga tabellájának élén.

PMFC–Soroksár 2-1 (0-1)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 11. forduló. Pécs, 1200 néző. V.: Farkas Tibor (Máyer, Ország).
PMFC: Helesfay – Svedyuk, Rácz, Katona, Hadaró – Szeles – Kocsis (Marques-Airosa, 89.), Niktscher (Terbe, 82.), Kesztyűs, Gera (Kövesdi, 87.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.
Soroksár: Holczer – Ternován, Valencsik, Króner, Csontos (Pintér, 63.) – Haris, Hudák, Lisztes, Hajdú (Korozmán, 72.) – Lőrinczy (Hegyi, 84.), Halmai (Köböl, 72.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.

Gólok: Tóth-Gábor (53., 73. – 11-esből),  ill. Hudák (20.).

Kiállítva: Lisztes (66.).

Fotó: PMFC / Kurdi József