26 C
Pécs
kedd, május 21, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletKétmilliárdos csalás: visszaküldték a cellába a csaló pécsi „ügyvédet"

Kétmilliárdos csalás: visszaküldték a cellába a csaló pécsi „ügyvédet”

A Szekszárdi Törvényszék 8 év börtönre ítélte azt a pécsi ügyvédet, aki még évekkel ezelőtt saját magát jelentette fel. A bíróság közlése szerint kétmilliárdos kárt okozott öt év alatt 182 embernek. Ez az „ügyvéd” most még felmentést is szeretne kérni. 

A pécsi ügyvéd, E. L. több sajtóorgánumot is beperelt azért, mert tudósítani mertek az ellene folyó büntetőügyekről, de a Szekszárdi Törvényszék most első fokon – hosszú évek után – súlyos ítéletet hozott.

A most 51 éves pécsi ügyvéd 2006 és 2010 között havi 5-7 százalékos kamat ígéretével vett át pénzt több mint 200 magánszemélytől és gazdasági társaságtól. A bíróság szerint 182 esetben csalt és 88-szor folytatólagosan, 19-szer közvetett tettesként, 4-szer társtettesként, kétszer pedig felbujtóként.

A bíróság közölte: kétmilliárd forint kárt okozott a sértetteknek, amelyből 904 millió forint térült meg.

Tuba István bíró többek között elmondta: az elsőrendű vádlott színlelt letéti, kölcsön- és megbízási szerződésekkel vett át pénzt a sértettektől, ezzel megtévesztette őket. Az ügyvéd a pénzt nem szándékozta visszafizetni. A készpénzben átvett összegek nagy részét az ígért kamatok fizetésére fordította, kisebb részét befizette saját bankszámlájára.

Mindezért 8 év börtönben végrehajtandó szabadságvesztésre, 10 év közügyektől eltiltásra és 10 év ügyvédi foglalkozástól eltiltásra ítélte a bíróság a férfit.

Az ügynek volt még két vádlottja, ők „csak” 80, illetve 90 millió forintos kárt okoztak. A másodrendű vádlott, egy 53 éves – a bűncselekmény idején Szekszárdon ügyvédként dolgozó – nőt jogosulatlan pénzügyi tevékenység miatt félmillió forint pénzbüntetésre, a harmadrendű vádlottat, egy 57 éves, Baranya megyei nőt 31 rendbeli csalás miatt két év két hónap börtönbüntetésre és 27 millió forint vagyonelkobzásra ítélték.

Az ítélet nem jogerős, az elsőrendű vádlott felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett, a másodrendű vádlott és az ügyész három nap gondolkodási időt kért az ítélet tudomásul vételéhez, a harmadrendű vádlott pedig el se ment a bíróságra.

A bíróság szerint a több évig tartó cselekménysorozat egyben alkalmas volt az ügyvédi hivatásba vetett bizalom széles körű rombolására is.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Peugeot_3008_html_300x250

Hírzóna

Abszolút Nő