Hirdetés

Az első gyermek születése gyökeres átalakulást jelent minden pár életében, és nem ritka az sem, hogy erős válságot élnek át. Néha állandó viták formájában tapasztalható, más esetekben érzelmi távolságtartáshoz vezet. Ha ebben a cipőben jártok, fedezzétek fel, hogyan lehet túllépni az első gyermek születése utáni válságon!

Miért fordul elő?

Nem véletlen, hogy sok kapcsolat ilyenkor esik tönkre. A gyermekvállalás nagy és mély átalakulást jelent, olykor nehezen kezelhető. Születéskor megváltoznak a prioritások, az ütemtervek és a rutinok. A baba a mindennapi élet középpontjává válik, miközben a párkapcsolatban eltöltött idő drasztikusan csökken. Nincsenek többé meghitt pillanatok, szórakozás vagy szabadidő. Mind az érzelmi, mind a szexuális intimitás csökken. Legalábbis egy ideig, kellő odafigyeléssel hamar visszatérhetnek az intim pillanatok, amiben a kamagra is segíthet.

A partnerek intenzív érzelmeket élnek meg egyéni szinten, ha nem osztják meg őket, félreértésekhez és konfliktusokhoz vezethetnek. Egy anya magányosnak és túlterheltnek érezheti magát, ha azzal a felelősséggel néz szembe, hogy gondoskodnia kell kicsinyéről. Az apa kirekesztettnek érezheti magát, hiszen társa minden figyelme a kisbabára irányul. Mindezekhez a tényezőkhöz hozzáadódik a jelentős alváshiány is.

Hogyan kezeljük a gyermek születési utáni párkapcsolati válságot?

Az alábbiakban adunk néhány tippet, amelyek segíthetnek megbirkózni és megelőzni a kapcsolat károsodását!

Megelőzni a válságot

Amennyire lehetséges, fontos megelőzni a válság kialakulását. A baba érkezése előtt határozzatok meg néhány alapvető pontot. Elengedhetetlen, hogy felkészüljetek az összetett érzelmi változásokra, így képes lesztek helyesen értelmezni őket, és jó döntéseket hozni.

Nyíljatok meg érzelmileg

A kommunikációra minden eddiginél nagyobb szükség van. Rendszeresnek és őszintének kell lennie. Minden nap szánjatok időt arra, hogy megbeszéljétek, hogyan érzitek magatok ebben az új felállásban.

Empátia és tolerancia egymással szemben

Próbáljatok meg ne csak magatokra koncentrálni. Értsétek meg azokat a kihívásokat is, amelyekkel partneretek szembesül, és támogassátok.

Dolgozzatok csapatként

Szülők vagytok, de még mindig egy pár, és ugyanabban a csapatban. Kerüljétek a fölösleges vitákat és vádakat, válasszátok az együttműködést és tárgyalást.

Mindez csak egy átmeneti időszak, nem tart örökké. Néhány hónapon belül a baba alvási szokásai beállnak, ezzel ti is nyugodtabbá és türelmesebbé váltok. Megszokjátok az új rutinokat, és megtalálja a módját, hogy családként működjetek harmóniában!

(x)

Hirdetés