15 C
szombat, április 27, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletA Hepp Kupában vágott vissza a PVSK az NKA-nak

A Hepp Kupában vágott vissza a PVSK az NKA-nak

Bár az NKA Pécs kezdte jobban a pécsi férfikosárcsapatok rangadóját, a végén a PVSK-Veolia örülhetett a győzelemnek és a továbbjutásnak, a pazar hangulatban megrendezett derbin.

Bár ezúttal nem a bajnokságban találkozott egymással a PVSK-Veolia és az NKA Pécs, hanem „csak” a Hepp Kupában, azért sokat elárult a lelátó képe a meccs kezdése előtt. Jó 8-900 pécsi kosárlabda-drukker varázsolt ugyanis pazar hangulatot a Nemzeti Kosárlabda Akadémia centerpályáján. Bár a hírek szerint az NKA amúgy ingyenesen megtekinthető mérkőzéseivel ellentétben ezúttal 1000 forint volt a belépő – igaz csak a vendégszektorba igyekvők számára…

A nagy rivalizálás a pályán is kirajzolódott, még úgy is, az első negyed egy az egyben a hazaiaké volt. A PVSK enerváltan, rengeteg hibával játszott, így nem is volt olyan meglepő, hogy az akadémisták egy tízessel megléptek. Persze a Panthers mesterének, Szrecsko Szelkulovicsnak sem kellett több, alaposan leteremtette csapatát, ami eredményre is vezetett. A második tíz perc ugyanis az első tükörképe lett. Itt már Bíró Olivér vezérletével a PVSK dominált, és kemény munkával le is dolgozta hátrányát, így a nagyszünetben ugyan állt minden, mint a feldobáskor – döntetlen volt az állás.

A decemberi bajnokin a második félidőben az NKA felőrölte a PVSK-t, erre azonban most esélye sem volt Ivica Mavenski csapatának, ugyanis Hortiékat mintha kicserélték volna azóta. A küzdelem így is hatalmas volt a pályán, ez pedig a két szurkolótábornak is nagyon tetszett. Pécsett rég nem látott, fergeteges hangulat övezte a csapatok minden egyes megmozdulását. A PVSK a harmadik negyedben meg tudott lépni, és bár az utolsó tíz percben Ladosék mindent megtettek, amit csak tudtak, végül nem tudták megfordítani a meccset. Egyszer ugyan még egy pontra fel tudott jönni a hazai csapat, a vasútnál azonban ezen az estén mindig volt valaki, aki hozta az extra megoldásokat. Ha más nem, akkor a gyakorlatilag az utolsó negyedre csereként beszálló Antóni Csanád, aki így is 10 pontot termelve játszott kulcsszerepet csapata sikerében.

Merthogy nyert a PVSK, méghozzá 11 ponttal, és persze tovább is jutott a Hepp Kupában.

NKA Pécs–PVSK Veolia 67-78 (21-11, 18-28, 11-18, 17-21)
Kosárlabda-Hepp Kupa, a legjobb nyolc közé jutásért. Nemzeti Kosárlabda Akadémia, 800 néző. V.: Farkas, Söjtöry, Kovács N.
NKA Pécs: Kerpel-Fronius 2, Kovács P. 7/3, Kollár 2, MELEG 21/3, DJORDJEVICS 15/3. Cs.: Benke, LADOS 16/9, Kazy 3/3, Scherer, Rátvay 1. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.
PVSK-Veolia: Halász 7/3, Bor 2, HARLER 23/6, Juhos 4/3, Horti 10. Cs.: BÍRÓ L. 6/3, Tóth N. 2, BÍRÓ O. 14/6, Molnár M., ANTÓNI 10/6. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Fotók: Rónási Márton / PVSK