21 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletEgy ponttal térhet haza a PMFC Kazincbarcikáról

Egy ponttal térhet haza a PMFC Kazincbarcikáról

A veretlenségét ugyan megőrizte a PMFC NB II.-es labdarúgócsapata, de a Szeged elleni 0-0 után ezúttal Kazincbarcikán sem tudott nyerni.

Listavezetőként léphetett pályára Kazincbarcikán a PMFC labdarúgócsapata, méghozzá azzal a tudattal, hogy győzelem esetén biztosan maradhat is a tabella élén a 15. fordulót követően is. Ehhez képest aztán a meccset a hazaiak kezdték jobban, még ha azért félelmetes nyomást nem is helyeztek Helesfay kapujára. Aztán az első negyed óra után magukhoz tértek Harsányiék, és egyre támadóbb szellemben kezdtek futballozni, igaz a szünetig ennek nem lett eredménye.

Nem sokkal a második félidő rajtja után azonban jött a pécsi gól, és oldalról érkező labdára Harsányi helyezkedett jól, így máris 1-0 volt a PMFC-nek. Sokáig nem is nagyon tűnt úgy, hogy az előny veszélyben lenne, de bő húsz perccel a vége előtt Katona nagyon szerencsétlenül tette bele a fejét egy hazai lövésbe – vagy inkább trafálta őt telibe a laszti –, aminek öngól lett a vége. Ráadásul az egyenlítés után a Kazincbarcika be is tudta szorítani a Pécset a kapuja elé, igaz újabb találatot már nem tudott bevinni. Maradt tehát az 1-1, ami nem is rossz, de nem is igazán jó eredmény a PMFC számára.

A pozitív fele a dolognak az, hogy 15 fordulót követően is vereség nélkül áll Weitner Ádám együttese, az 1-1 hátulütője viszont az, hogy ha a Diósgyőr ma megveri a Szegedet, akkor több győzelmének köszönhetően át fogja venni az első helyet a pécsiektől. Helesfayék egyébként három egymás után megnyert bajnokit követően a Szeged, és most a Kazincbarcika ellen sem tudtak három pontot gyűjteni. Persze, ha a PMFC-nél idén ez jelenti a hullámvölgyet, azt valószínűleg zokszó nélkül fogadja el az összes szurkoló.

Kolorcity Kazincbarcika–PMFC 1-1 (0-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 15. forduló. V. Pillók Ádám (Tőkés, Varga).
Kolorcity Kazincbarcika: Megyeri – Szemere, Ur, Lippai, Székely – Ádám, Csatári (Kállai, 46.) Nagy J., Hleba (Szabó B., 65.), Süttő (Pálinkás, 46.) – Laczkó (Takács T., 65.). Vezetőedző: Varga Attila.
PMFC: Helesfay – Mayer (Gera, 75.), Takács Zs. (Terbe, 17.), Katona, Hadaró – Szeles – Kocsis (Svedyuk, 75.), Nikitscher, Kesztyűs, Harsányi – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.

Gólok: Katona (68. – öngól), ill. Harsányi (52.).

Fotó: PMFC / Kurdi József