24 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletKét pontba került az álmos kezdés

Két pontba került az álmos kezdés

A gyenge első félidő után ugyan felpörgött a PMFC NB II.-es csapata a Csákvár elleni hazai bajnokin, ez azonban a győzelemhez kevés volt, be kellett érnie az egy ponttal a Pécsnek.

Igazán zord körülmények között kellett készülnie a PMFC-nek a Csákvár elleni hazai bajnokira. Nem elég ugyanis a várost elérte a február végi havazás, a csapattal ugyanezt tette az influenza, aminek közsönhetően egy állandó védője maradt Weitner Ádámnak. A DVTK ellen kezdőként lehetőséget kapó védőnégyesből egyedül a csapatkapitány, Rácz László állt harca készen, Svedyuk, Pejovics és Katona is az ágyat nyomta.

Az alig több mint 200 nézőnek nem kellett sok, hogy úgy érezze, talán ők is jobban jártak volna, ha a paplan alatt maradnak, alig hat perc kellett ugyanis, és hátrányba került a PMFC. Ami visont ennél sokkal aggasztóbb volt, az az, hogy a következő húsz percben sem igazán láttunk semmi olyat a hazaiktól, ami bíztató lett volna. Már-már kezdtük azt hinni, hogy totális unalomba fullad a meccs, amikor az első félidő hajrájához érve hirtelen élet költözött a PMFC játékába. Egy-egy bíztató kontra után, a 43. percben Szabó begurítására Tóth-Gábor érkezett remekül, és a kapuba pöckölte a labdát. Nem sokon múlt, hogy ne csak az egyelítés, de a vezetés is meglegyen a hazaiaknak a szünet előtt. Szeles lövését ugyan még védeni tudta Auerbach, de a kipattanóra Mayer érkezett, itt pedig a kapusnak már nem lett volna esélye. A közeli bombába azonban végül az egyik védő, a kapufa mellett bele tudott lépni, biztosnak tűnő góltól mentve meg a Csákvárt.

A második félidő elején az elég világosan látszott, hogy a Pécs szeretné jobban a győzelemt, sokkal nagyobb rössel kezdett ugyanis Weitner Ádám csapata. Ennek elég hamar majdnem meg is lett az eredménye, Tóth-Gábor ugyanis jó helyzetből célozta meg a csákvári kaput, és bár egy védő bele tudott lépni a lövésbe épp így lett az veszélyes, és csattant végül a felső lécen. Az idő előre haladtával érezte is a vedégek edzője, hogy kell a a frissítés, így egyszerre hármat cserélt, igaz ez játékban nem nagyon látszott meg a Csákváron.

A hajrához közeledve aztán nagy esélyt kapott a PMFC, a csereként beálló Torvund ugyanis csúnyán csúszott rá Terbe lábára hátulról, amiért azonnal kiállíototta a játékvezető, így az utolsó bő negyed órát emberelőnyben játszhatták végig Ráczék. Kapodták is magukat rendesen, mentek előre nagy lendülettel, és Gera révén akár a győztes gól is összejöhetett volna – azonban Auerbach hatalmas védése okán mégis maradt az 1-1. Egészen a lefújásig, így a Pécs a 2023-as esztendőben továbbra is nyeretlen saját pályáján. Az biztos, ha az egész meccsen olyan elánnal játszott volna a PMFC, mint a második félidő egy-egy periódusában, akkor sokkal szepp vasárnap délutánja lehetett volna a cudar idő ellenére is a stadionba kilátogató szurkolóknak.

PMFC–Csákvár 1-1 (1-1)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 25. forduló. Pécs, 200 néző. V.: Berényi Tamás (Kiss, Vad).
PMFC: Helesfay – Mayer (Major, 46.), Rácz, Krausz, Terbe (Majnovics, 86.) – Kesztyűs, Szeles – Gera, Kocsis (Orbán, 86.), Szabó (Kártik, 68.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.
Csákvár: Auerbach – Dulló, Karacs, Vaskó (Alaxai, 60.), Baranyai – Mészáros – Tamás (Hornyák, 60.), Ominger, Körmendi (Baracskai, 70.), Gazdag (Magyar, 76.) – Fejős (Torvund, 60.). Vezetőedző: Tóth Balázs.

Gólok: Tóth-Gábor (43.),  ill. Ominger (6.).

Kiállítva: Torvund (75.).

Fotó: PMF / Kurdi József