12 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletNem sok híja volt, hogy elszórakozza a végét az NKA

Nem sok híja volt, hogy elszórakozza a végét az NKA

Kiváló harmadik negyedének köszönhetően ismét nyert az NKA Universitas Pécs élvonalbeli férfikosárlabda-csapata, ezúttal hazai pályán a Kecsekmét ellen.

A sereghajtó Kecskemét ellen, saját pályáján nyernie kellett az NKA-nak, ez nem is volt kérdés. Az persze más tészta, hogy a tabellán elfoglalt helyezések olyan sokat nem árulnak el az erővisznyokról, a bajnokság idén ugyanis rengeteg eszeveszett eredményt hozott már, és jelenleg is vagy 6 csapat küzd a rájátszásba kerülésért.

Erre egyelőre az NKA esélye is megvan arra, hogy legjobb nyolc között végezzen újoncként, ehhez persze az alapszakasz hajrájában szüksége van a győzelmekre, pláne hazai pályán. A szoros mezőnyt az első negyed tökéletesen demonstrálta is, hiszen ha valaki nem ismeri a csapatokat, meg nem modnta volna, hogy melyik a tabella utolsó helyezettje, és melyik az, amelyik a rájátszásba jutásért harcol. A Kecskemét ugyanis jobban jobban kezdett, és bár néhány perc után azért Csirke Ferenc legénysége is kezdett már magához térni, a vendégek előnye kitartott az első negyed végéig.

Feltűnő volt, hogy az Akadémia támadójátéka nem úgy működött, ahogyan azt megszokhattuk, zevarba ejtően sok vot hiba a hazaiak játékában, ezt azonban nem tudta kihasználni, a szintén haloványan muzsikáló Ivkovics-legénység. A nagyszünethet érve így nem is változott az összkép, kettő ponttan vezetett a Kecskemét.

Ahogyan azonban arra számítani lehetett, a nagyszünet után megérkezett a meccsbe az NKA. Az ellenállhatatlantól így is messze volt Melegék játéka, de szisztematikus munkával, Walker, Manjgafics és Kovács jó játékáva pillanatok alatt fordított, majd el is húzott ellenfelétől az Akadémia. Az utolsó tíz percre már 61-52-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok. És ezt a mozgó tizest szinte végig tartotta is az NKA, bő két perccel a vége előtt már 76-64-re vezetett Csirke Ferenc csapata. Kishíján azonban hazai blama lett a végjáték. Hiába ugyanis a 12 pontos előny, az utolsó két percben egymás után követett el gyermeteg hibákat az NKA, a vendégek pedig vérszemet kaptak, és elkezdték ledolgozni hátrányukat. Wittmann triplája után már 78-72 volt az állás, ráadásul gyorsan elszórta a labdát Walker a túloldalon. És bár csak 10 másodperc maradt, az Akadémia amerikai kisembere beütött egy felesleges faultot – Csirke Ferenctől meg is kapta a fejmosást rögvest. A Kecskeméti játékos az első büntetőt bedobta, a másodikat pedig direkt hagyta ki, de jó üzletet kötött ezzel, hiszen a lepattanó után jött egy vendég-dupla is. Mindössze három pont maradt a NKA előnyéből, azonban egy időkérés után helyre kerültek a dolgok, és végül, ha szenvedve is, de 79-75-re nyertek Kovácsék.

NKA Universitas Pécs–Duna-Aszfalt DTKH Kecsekmét 79-75 (19-21, 18-18, 24-13, 18-23)
Kosárlabda-NB I., férifiak.
NKA Universitas Pécs: Nikolics 7, KOVÁCS P. 14/9, DURMO 11, MANJGAFICS 13/9, Herger 2. Cs.: WALKER 19/6, MELEG 11, Kerpel-Fronius, Henry, Scherer 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Duna-Aszfalt DTKH Kecskemét: SINIK 15/6, Wittmann 5/3, Ivkovics 1, LUKOVICS 15/3, Karahodzsics 5. Cs.: Kucsera 5/3, BOGUES 12/3, DRAMICSANYIN 17/9, Tóth B., Körmendi. Vezetőedző: Ivkovics Sztojan.

Fotó: NKA (archív felvétel)