Hogyan kell transzferálni?

Hirdetés

Valamiért mindenki azt gondolja, hogy a transzferálás egy olyan bonyolult folyamat, amihez külön használati útmutató szükséges. Lehet, hogy jó, ha odafigyelünk egy-két dologra, de azért korántsem ilyen nehéz ez a kreatív munka. A transzfer oldat alkalmazási technikáját némi ügyességgel bárki elsajátíthatja.

A következő cikkben teszünk is egy próbát, megmutatjuk neked, hogyan zajlik a folyamat! Tarts velünk, lehet, hogy neked is a hasznodra válnak majd tippjeink! 

Mit érdemes tudni a transzferálásról?

Ha egy képet vagy feliratot szeretnénk megjeleníteni egy tárgyon, de nem rajzolunk olyan ügyesen, akkor jöhet szóba a transzferálás. Ehhez még segítséget is kapunk a Birdo Shop transzfer oldatainak köszönhetően. De hogyan is néz ez ki a gyakorlatban? 

A kiválasztott, nyomtatott képről szívja magába a tintaport a transzfer oldat, s miközben feloldja, beleivódik a díszítendő felületbe. Azt viszont tudnunk kell, hogy kizárólag a lézernyomtatóval nyomtatott képet lehetséges transzferálni. A tintasugaras nyomtató tintája ugyanis elmosódik, és nem lesz szép az eredmény. Lényeges még, hogy a kinyomtatott kép ne legyen pixeles, mert a rossz minőség miatt nem tudunk majd megfelelően dolgozni.

A munkafolyamat első lépései

A transzferáláshoz tehát szükség lesz lézernyomtatóval nyomtatott képre, transzfer oldatra, ecsetre vagy szivacsra, egy pohár vízre, valamint a kiválasztott tárgyra, amire a kép kerül majd.

Rengeteg kép kering az interneten, a Pinteresten például szuper anyagokból inspirálódhatunk. Ha kiválasztottunk egyet, nyomtassuk ki, de ne felejtsük el függőlegesen tükrözni azt!

Ha esetleg olyan felületre akarunk transzferálni, amelyet már korábban lefestettünk, akkor várjuk meg, amíg teljesen megszárad, a képet pedig jó alaposan kenjük be az oldattal! A bekent kép mehet is arccal lefelé a tárgyra. Úgy simítsuk végig, hogy ne maradjon buborékos alatta sehol. 

Jöhetnek az utómunkálatok?

Miután megszáradt ez a csodás alkotás, vizes ujjal vagy szivaccsal dörzsöljük át a képet. Vigyázzunk, a száradási idő akár egy nap is lehet! A papír lassan átitatódik, majd elkezd leválni a felületről. Ha jól csináljuk, akkor kezd megjelenni a kép, viszont ezt folyamatosan ismételnünk kell, hogy ne legyen száraz a felület. Amint előtűnik a kép, megpillanthatjuk a végeredményt.

Ezt követően szintén türelmesen várakoznunk kell. A száradás után egyszerűen lekenhetjük a felületet vékony transzfer oldattal, ettől lesz szép fényes. Valójában a fényes hatás a transzferálás egyik fő sajátossága. Amennyiben zavar minket a csillogás, a legvégén matt lakkal is tompíthatjuk.

Remélem, hogy segített a cikkem neked abban, hogy a jövőben saját készítésű különlegességekkel dobd fel az otthonodat! A transzferálás egy olyan módszer, amit “gyakorolni kell”, de tudod, hogy van ez; “gyakorlat teszi a mestert”.

(x)

Hirdetés