16 C
péntek, április 26, 2024
KezdőlapSportEgy percen belül Financsek Gábor

Egy percen belül Financsek Gábor

November 9-én három ország 227 sportolója vett részt a Bosznia-Hercegovinában megrendezett nemzetközi úszóversenyen, amelyen a PSN Zrt. versenyzői nyolc aranyérmet szereztek.

A válogatott kerettag Financsek Gábor pedig versenyrekorddal nyerte a szerbiai bajnokság 100 méteres mellúszását.

Zrenjaninban két magyar úszó, a kaposvári Dudás Dániel és a PSN Zrt. olimpikonja, Financsek Gábor vett részt a szerb bajnokságon, amelyről a fiúk négy arany- és két ezüstéremmel tértek haza, emellett négyszer versenyrekorddal értek célba. A pécsi Financsek 50 méter mellen 27,39-es idővel a második lett, 100 méter mellen pedig 1 percen belüli időt úszott, 59,30 másodperc alatt teljesítette a távot, ezzel versenyrekordot úszva nyerte meg a döntőt.

A fiatalabbak Bosznia-Hercegovinában vettek részt egy szintén nemzetközi megmérettetésen, nyolcszor értek elsőként a célba a PSN Zrt. tehetségei.