16 C
péntek, április 26, 2024
KezdőlapSportÚszó Eb: aranyló magyar nap

Úszó Eb: aranyló magyar nap

Aranyérmes lett csütörtökön a Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn összeállítású 4×200 méteres női gyorsváltó a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon. Gyurta Dániel 200 m mellen nyert, míg 200 m vegyesen Hosszú Katinka arany-, Verrasztó Evelyn pedig ezüstérmes lett.

A női váltóban második helyen a francia staféta végzett 2 tized másodperc hátránnyal, a harmadikak pedig a britek lettek. Ez volt a hazai csapat harmadik aranya ezen a versenynapon, összességében pedig négy elsőségnél tartanak a magyarok. 4×200 m női gyorsváltó, Európa-bajnok: Magyarország 7:52.49 p, 2. Franciaország 7:52.69, 3. Nagy-Britannia 7:55.29.

Mutina remekül kezdett, és első helyen váltotta Darát, aki a végére kicsit elfáradt, így aztán Hosszú a második helyről vágott neki a maga távjának. Fantasztikus úszása révén visszavette az elsőséget a magyar váltó, és jött Verrasztó, aki hihetetlen izgalmak közepette csapott célba 2 tizedes előnnyel.

Szintén csütörtökön a szám tavalyi világbajnoka, Gyurta Dániel lett aranyérmes 200 m mellen. Gyurta 2:08.95 perces új Eb-csúccsal győzött. A finálé másik magyar résztvevője, Molnár Ákos 2:12.76-tal nyolcadik lett. Gyurta esélyeshez méltóan versenyzett, az első 50 m után ugyan még csak a második volt, ám a folytatásban erős tempót diktált is magabiztosan diadalmaskodott. 200 m férfi mell, Európa-bajnok: Gyurta Dániel (Magyarország) 2:08.95 p, 2. Alexander Dale Oen (Norvégia) 2:09.68, 3. Hugues Duboscq (Franciaország) 2:11.03, …8. Molnár Ákos (Magyarország) 2:12.76.

200 m vegyesen Hosszú Katinka arany-, Verrasztó Evelyn szerzett ezüstérmet az Európa-bajnokságon.  A hétfőn, 400 m vegyesen ezüstérmes Hosszú 2:10.09 perces új Európa-bajnoki csúccsal csapott a célba, míg honfitársa mindössze egyetlen századdal maradt el tőle. A harmadik helyen a brit Hannah Miley végzett 2:10.89-cel.

Az első 50 m után Hosszú második, Verrasztó a harmadik volt a francia Camille Muffat mögött. Féltávnál a két magyar helyet cserélt, de még mindig a francia állt az élen, és így volt ez a mellúszást követően is. Az utolsó 50-en Muffat elfáradt, Hosszú és Verrasztó azonban nem, és a közönség üdvrivalgása közepette ők ketten jöttek be az élen – csak a benyúlás döntött közöttük.

200 m női vegyes, Európa-bajnok: Hosszú Katinka (Magyarország) 2:10.09 p, 2. Verrasztó Evelyn (Magyarország) 2:10.10, 3. Hannah Miley (Nagy-Britannia) 2:10.89.