15 C
kedd, május 7, 2024
KezdőlapHírzónaSzaúd-Arábiában nemzeti ünnepet hirdettek Argentína legyőzése után

Szaúd-Arábiában nemzeti ünnepet hirdettek Argentína legyőzése után

A katari foci-vb harmadik napján érkezett meg az eddigi legnagyobb meglepetés, hiába vezettek ugyanis az argentinok Szaúd-Arábia ellen, végül kikaptak.

Egy csodaszámba menő eredmény, két lagymatag 0-0 és egy francia gála. Röviden így lehet összefoglalni a labdarúgó-világbajnokság keddi játéknapját, amelyen már az első meccs elvitte a showt. A magyar idő szerint délelőtt 11-kor kezdődő Argentína–Szaúd-Arábia mérkőzésen ugyanis olyan történt, amire nagyon kevesen gondoltak – Messi büntetőből szerzett vezető találata ellenére kikaptak a dél-amerikaiak! A szünetben még 1-0 volt Argentínának, és nem nagyon nézett ki úgy, hogy bármi érdekes történhetne –Messiék még két lesgólt is lőttek a szünet előtt –, a második félidő elején azonban csodát tettek a szaúdiak. Pár perc leforgása alatt fordítottak, utána pedig fantasztikusan védekeztek. Argentína 36 mérkőzéses veretlenségi szériája szakadt így meg, és sokat mond arról, hogy Szaúd-Arábia számára mit jelentett ez a siker az, hogy az országban szerdára nemzeti ünnepet hirdettek!

A C csoport másik meccsén Mexikó nem bírt a lengyelekkel, és bár Lewandowski még büntetőt is lőhetett a meccsen, azt a mexikói kapus kifogta, így 0-0 lett a derbi vége.

Akárcsak a D csoportban Dánia és Tunézia összecsapásán, amely biztosan nem fog bevonulni a vb-történelem legjobb meccsei közé. Mint ahogyan a Franciaország–Ausztrália mérkőzés sem, ott azonban legalább láthattak a nézők öt gólt. A címvédő franciák 4-1-re nyertek, Olivier Giroud beérte a válogatott góllövőlistáján Thierry Henry-t, a gallok pedig megnyugodhattak, hogy könnyedén vették a katari torna első akadályát.