24 C
vasárnap, május 19, 2024
KezdőlapSportKarnyújtásnyira az ötödik hely

Karnyújtásnyira az ötödik hely

Az NKA Universitas Pécs férfikosárlabda-csapata legyőzte a Honvédot, így újoncként már csak egy győzelemre van szüksége, hogy megkaparintsa az ötödik helyet.

Arra azért lehetett számítani, hogy az NKA-na sokkal nehezebb dolga lesz a Honvéd ellen, mint volt a Sopronnal szemben, ezzel együtt is bízhatott a sikerben Csirke Ferenc csapata. A bajnokság rájátszásában az 5-6. helyekről hivatott dönteni a két együttes párharca, amely két nyert meccsig tart, és az Akadémiáé a pályaelőny.

Az alapszakaszban egymás ellen játszott meccsek után tudtuk jól, hogy két nagyon hasonló erősségű csapat csatája lesz ez, és nem is csalódtunk. Gyakorlatilag negyven percen át kiegyenlített játék folyt a pályán, igaz az előny jórészt az NKA-nál volt. És mive negyedről negyedre képesek voltak egy-egy ponttal növelni a differenciát Kovácsék, ha izgalmas meccsen is, de behúzták a párharc első összecsapását.

Ez egyúttal azt is jelenti, hogy ha az NKA nyerni tud a fővárosban is, már meg is szerezte a bajnokság ötödik helyét. Ami azért valljuk be, egy újonctól egészen pazar eredmény lenne!

NKA Universitas Pécs–Budapesti Honvéd SE 81-76 (20-20, 16-15, 22-20, 23-21)
Kosárlabda-NB I., férfiak. Rájátszás az 5. helyért.
NKA Universitas Pécs: NIKOLICS17/6, Kovács P. 3/3, Scherer 3/3, DURMO 12/3, Manjgafics 8/3. Cs.: WALKER 19/3, Kerpel-Fronius 5, Bor 4, S. HENRY 10. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Budapesti Honvés SE: DJOKOVICS 13/6, Bazsó 2, Hajdu, Wesson 8/6, J. Henry 7. Cs.: FILIPOVICS 12, BROWN 22/6, Kopácsi, Reizinger 2, Simon K. 8/6, Peringer 2.