Hirdetés

Az Internetes Kultúra Fővárosa Vándordíj elnyerése jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy Pécset még többen megismerjék, ezért az önkormányzat március 2-án egy közös ünnepi reggelire invitálta a nyertes pécsi cégek, szervezetek és intézmények képviselőit.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, tavaly novemberben Az Év Honlapja pályázaton a város megújult weboldala az önkormányzatok és települések kategóriában elnyerte a szakmai fődíjat, míg a pályázaton a legtöbb díjat elnyert régió szintén Pécs lett, ami azt jelenti, hogy az Internetes Kultúra Fővárosa Vándordíj is a városban maradt.

Ruzsa Csaba és Varga Péter

A megújult városi honlapot fejlesztő cég, a Y-collective más honlapokkal is pályázott, és két munkájával is díjat nyert. Többek között az oktatás kategóriában is sikeres volt Pécs a pályázaton, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának weboldala lett az Év Honlapja, míg a Pécsi Leőwey Gimnázium Minőségi díjat nyert. Emellett különdíjas lett a Pécsi Nemzeti Színház megújult oldala, a Reggeli/Nappali honlapja pedig vendéglátás kategóriában kapott különdíjat.

Közösségi összefogás eredményeként nyerték el a vándordíjat

Mivel a vándordíj elnyerése jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy Pécset még többen megismerjék, ezért az önkormányzat március 2-án egy közös ünnepi reggelire invitálta a nyertes pécsi cégek képviselőit a Reggelibe. Az esemény célja az volt, hogy teret és lehetőséget adjanak arra, hogy azok, akik maradandót tudtak alkotni szolgáltatásukkal, ötleteikkel, munkájukkal, kötetlen keretek között ismerhessék meg egymást.

Az eseményen részt vett Ruzsa Csaba alpolgármester is, aki elmondta, hogy fontosnak találják, hogy Pécs folyamatosan haladjon előre a digitális fejlesztések, az internetes kultúra és az internetes megoldások alkalmazásának területein (mint például az IT HUB). Ebbe a folyamatba illik a honlapfejlesztés is, amelyben tavaly az önkormányzat mellett helyi iskolák, cégek és az egyetem is elismerésre méltót alkottak – tette hozzá. Kiemelte, hogy a városvezetés számára a legfontosabb az, hogy Pécs egy közösségi összefogás eredményeként, főként az önkormányzaton kívül működő szereplők kreatív munkájával nyerte el a vándordíjat.

Ruzsa Csaba a vándordíjjal

– Ma azért vagyunk itt, hogy megköszönjük nekik az együttműködést, támogatást és a projektbe fektetett energiát, pozitív erőt – mondta az alpolgármester.

Varga Péter, az önkormányzat gazdaságfejlesztési főosztályának vezetője köszöntőjében kitért arra, hogy fontos megmutatni azt, hogy Pécsett létrejött ez az úgymond iparági összefogás, amelynek világszínvonalú eredményeire a későbbiekben érdemes lesz építkezni. Elmondta, hogy a pályázaton szerzett díjak a digitális-internetes szektorban rejlő lehetőségek népszerűsítésével nagy szerepet játszhatnak a fiatalok városban tartásában, a jövőképük alakításában is. Hangsúlyozta, hogy várják a továbbiakban is a pécsi cégek és intézmények hasonló fejlesztéseit, ötleteit, terveiket, ezekből ugyanis előremutató projekteket lehet létrehozni.

Pécsett az alábbi szereplők vehettek át díjakat:

  • “A PTE Általános Orvostudományi Kar online kommunikációjának megújulása” pályamunka “Oktatás” kategóriában Az Év Honlapja Díjat nyert.
  • A FERLING KFt. a “Pécsi Nemzeti Színház weboldalának megújítása” pályaművel “Kultúra” kategóriában különdíjat nyert.
  • A FERLING Kft. az “Irány a PTE! Kultúrfeszt” weboldallal “Rendezvény” kategóriában különdíjat nyert.
  • “Ütközéspont – MÁV Zrt.” pályamunka “Az Év Kreatív megoldása” különdíjat nyert.
  • “BIDF – Budapest International Documentary Festival” pályamű “Rendezvény” kategóriában Az Év Honlapja Díjat nyert.
  • A “Pécsi Leőwey Gimnázium honlapjának megújítása” pályamunka “Oktatás” kategóriában minőségi díjat nyert.
  • “Y-collective honlapja” “Portfólió oldalak” kategóriában minőségi díjat nyert.
  • “Reggeli / Nappali Pécs” pályamű “Vendéglátás” kategóriában különdíjat nyert.

Képeink az eseményről:

Hirdetés