15 C
szombat, május 11, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldEgy lépésre az Eb-től a magyar válogatott

Egy lépésre az Eb-től a magyar válogatott

Csodálatos gólokat lőve, hatalmas küzdelemben másodszor is legyőzte Szerbiát a magyar labdarúgó válogatott, amelynek már csak két pontot kell szereznie ahhoz következő három selejtezőjén, hogy kijusson az Európa-bajnokságra.

A védelem oszlopa, Wili Orban nélkül kellett nekiugrania Szerbiának, igaz a Puskás Aréna közönsége előtt Marci Rossi csapatának Európa-bajnoki selejtezőn szombaton este. Azonban aki előzetesen tartott attól, mi lesz a lipcsei védő nélkül, az most már megnyugodhat.

A magyar csapat ugyanis jól kezdte a meccset, szép támadásokat vezettek Szoboszlaiék, aminek a 20. percben meg is lett az eredménye. Negó remek passza után Varga Barnabás juttatta előnyhöz a válogatotottat a 20. percben. Bár ezt követően nem volt benne a levegőben a szerb gól, a 33. percben mégis jött az egyenlítés. Mielőtt azonban az ellenfél felfoghatta volna, hogy már 1-1 az állás, olyan dolgot láthattunk Sallaitól, amivel a világ bermely táján hetekig lenne benne a gólösszefoglalókban. Egy Negotól kapott labdát zseniálisan, félig a saját lábai között, az emberéről épp lefordulva vett át, hagyta, hogy pattanjon egyet a játékszer, majd 19 méterről, ballal ltt irgalmatlanul nagy gólt.

A félidő végét Szerbia megnyomta ugyan, de nagy helyzete már nem akadt.

Ellenben a szünet után csak kapkodtuk a fejünket Dibusz kapuja közelében, hiszen Mitrovics alig 5 perc leforgása alatt kétszer betalált a magyar kapuba – apró szépséghiba, hogy mind a kétszer, a gólpasszt jegyző társ lesen ért labdához, így maradt a 2-1. Volt még egy augusztus 20-át idéző tüzijáték is, ahol egyetlen másodpercen beleül kétszer is telibe találta a bal lafutát a vendéggárda. Azonban a legnehezebb pillanatokat is túlélte, az olykor hősiesen védekező magyar csapat, amelynek még néghány ordító helyztre is maradt ereje. Varga felső lécet fejelt Szalai passza után, Bolla pedig ajtó-ablak helyzetben gurított mellé.

Belgrád után tehát Budapesten is 2-1-re nyerr a magyar csapat Szerbia ellen, ezzel 5 lejátszott meccs után 13 ponttal vezeti csoportját. És ha Szoboszlaiék kedden nyerni tudnának Litvániában, akkor minden további számolgatást össze lehet tépni, ebben az esetben ugyanis a magyar válogatott az utolsó két, novemberi Eb-selejtező eredményétől függetlenül kijut a 2024-es kontinens tornára.

Magyarország–Szerbia 2-1 (2-1)
Labdarúgó Európa-bajnoki selejtező. Budapest, Puskás Aréna, 58.215 néző.
Magyarország: Dibusz – Fiola (Botka, 74.), Lang, Szalai – Nego (Bolla, 63.), Styles (Kalmár, 63.), Nagy Á., Kerkez – Sallai (Kata, 74.), Varga B. (Ádám M., 84.), Szoboszlai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Szerbia: V. Milinkovics-Szavics – Erakovics (Tadics, 46.), Milenkovics, Pavlovics – Zsivkovics (Radonjics, 74.), Gudelj, Sz. Milinkovics-Szavics, Terzics (Kosztics, 46.) – Lukics (Ratkov, 84.), Mitrovics, Gacsinovics (Djurisics, 67.). Szövetségi kapitány: Dragan Sztojkovics.

Gólok: Varga B. (20.), Sallai (34.), ill. Pavlovics (33.).

Kiállítva: Kalmár (a lefújás után).