18 C
vasárnap, május 12, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletEzúttal a Rátgéber Akadémia örülhetett a végén

Ezúttal a Rátgéber Akadémia örülhetett a végén

Sikerült kikecmeregnie a négy mérkőzés óta tartó negatív spirálból az NKA férfikosárlabda-csapatának, amely hazai pályán, szoros meccsen győzte le a Sopront.

Világos volt a feladat az NKA számára: nyernie kellett szombaton a Sopron ellen. Persze attól, hogy világos volt, még cseppet sem ígérkezett könnyűnek mindez, hiszen az egyik legjobb formában lévő együttessel kellett megmérkőznie Kovácséknak.

Az elmúlt hetek sikertelensége után mindenesetre nagyon bíztató volt az, ahogyan a meccset kezdte az NKA. Az első negyedben villámgyorsan ellépett ellenfelétől. Nem is annyira a kiváló támadójátéknak, sokkal inkább nagyon kemény védekezésének köszönhette az Akadémia mindezt, hiszen a Sopron szinte megbénult Durmoék gyűrűje környékén. Amikor már tíz pont feletti volt a hazaiak előnye, joggal érezhették azt a nézők, hogy végre elindultak felfelé a hullámvölgyből.

A második negydre azért már elkezdett éledezni a Sopron is, igaz ahhoz így is kevesek voltak a vendégek, hogy igazán megszorongassák Nikolicsékat. Úgy persze nehéz is lett volna, hogy a meccsek óta pocsék dobóformát produkáló Manjgaficsot remekül tudták ellensúlyozni a hazaiak fiataljai. Scherer Bálint remekelt az első félidőben, de Herger Salamon is hozzá tudott tenni a játékhoz, amikor pályára került, Lados Erik pedig kemény védőmunkájával mutatta meg, hogy érdemes az NKA-nak a saját neveléseire támaszkodnia. A félidőben 43-35-re vezetett a Rátgéber Akadémia, minden arra utalt tehát, hogy négy zakó után végre meglehet az újabb győzelem.

És a harmadik negyedben sem nagyon változott semmi. Az ember azon kezdett gondolkozni, hogy ez a Sopron hogyan tudott hat meccset nyerni zsinórban, mert bizony a vendégek nagyon sok hibával játszottak. A tíz perc alatt maradt 8-9 pontos differencia, de ahogyan az lenni szokott, a hazaiak edzője, Goran Tadics elkezdett „megfeledkezni” fiataljairól. Ez már-már tendencia a szerb trénernél, akivel kapcsolatban az ember sokszor úgy érzi, mintha megkönnyebbülne a nagyszünetek után, hogy végre nem kell kötelezően fiatalt a pályán hagynia, és kedvére játszathajta agyon légiósait. Addig nincs is ezzel semmi baj, amíg megy a szekér. Akkor azonban okozhat fennakadást ez az elv, amikor a légiósok sok hibával dolgoznak.

És bizony a negyedik negyedben ennek lehettünk szemtanúi. Manjgafics ismét elkezdte futószalagon szállítani a rontott dobások, Walker több labdát is eladott egymás után, a Sopronnál pedig mintha úgy lettek volna vele, hogy „itt az esély”. Nagyüzemi mennyiségben kezdték gyártani a triplákat a vendégek, akik rohamléptekkel kezdtek közeledni. Az NKA edzője két perc alatt kétszer is időt kért, de ez sem volt hatásos, a Sopron fordítani tudott.

Itt aztán nagyon sokat számított, hogy Nikolics és Walker idegei rendben voltak, nem hibáztak ugyanis a büntetővonalról. Az pedig érezhetően új lendületet adott az NKA-nak a hajrára, hogy két-három kétes szituációban is nekik kedvezett a játékvezetői fújás. A vendégek ettől idegesek lettek, az utolsó perceket pedig így már be tudta húzni az Akadémia – egyúttal a természetesen a győzelmet is.

A csapatunk a bentmaradásért harcol, és nagyon lényeges, hogy a magyarok megkapják a lehetőséget: ők most éltek a bizalommal, ragyogtak ezen a meccsen – mondta Goran Tadics a mérkőzés után.

Ami azért valljuk be, érdekes nyilatkozat. Úgy legalábbi az, hogy a második félidőben alig adott lehetőséget csapata fiataljainak. Scherer hiába nyújtott kiemelkedőt az első húsz percben, a nagyszünet után összesen két percig lehetett pályán. Lados sem érezhette a parkettát a lába alatt sokkal tovább, Herger erős 50 másodpercéről pedig szinte kár is említést tenni. És az sem ingatta meg alapelképzelésében a vezetőedzőt, hogy menet közben kishíján elszúrta a meccs végét csapata. Persze nyilvánvaló, egy győzelmet sosem kell megmagyarázni. Azon azonban nem árt elgondolkodni, hogy egy akadémiai csapat élére ilyen koncepcióval rendelkező trénerre van-e szükség…

Addig is, hálát adhatnak az égnek a NKA szimpatizánsai, hogy olyan kiváló játékosaik vannak, mint Kovács Péter, Nemanja Nikolics és Ibrahim Durmo, ma ugyanis ennek a triónak köszönhették a remek hajrát!

NKA Universitas Pécs–Sopron KC 89-83 (23-13, 20-22, 23-22, 23-26)
Kosárlabda-NB I., férfiak, 17. forduló.
NKA Universitas Pécs: Kerpel-Fronius 5, KOVÁCS P. 19/12, Scherer 8/6, DURMO 11, Manjgafics 14/3. Cs.: Walker 8, NIKOLICS 20, Lados, Herger 4, Benke, Rátgéber. Vezetőedző: Goran Tadics.
Sopron KC: NICHOLS 24/12, Meszlényi, GRIFFIN 12/12, DA SILVA 18/3, Molnár M. 4. Cs.: Mathis 10/6, Csendes 5/3, Sidibe 6, Sitku 2, Fazekas 2. Vezetőedző: Gasper Potocnik.