10 C
hétfő, május 13, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletHiába az emberelőny, ismét kikapott hazai pályán a PMFC

Hiába az emberelőny, ismét kikapott hazai pályán a PMFC

Idén továbbra is pocsékul megy a PMFC-nek hazai pályán. Ezúttal 77 percen át emberelőnyben futballozva is vereséget szenvedett a csapat a Győrtől.

Igazán fontos hazai bajnoki várt a PMFC-re vasárnap délután, hiszen az NB II. első két helyezettje, a DVTK és az MTK hétfőn majd egymás ellen meccsel, és mivel ott szükségszerűen pontokat lopnak egymástól a felek, a Pécs egy Győr elleni győzelemmel közeledni tudott volna a feljutást jelentő helyekhez.

Az előjelek alapján erre meg is volt minden esély, hiszen a PMFC elmúlt hetekben hiányzó játékosai közül mindenki visszatérhetett a pályára, egyedül Szeles Tamás maradt ki a csapatból kisebb sérülés miatt. És a kezdés rendben is volt, nagy elánnal indította ugyanis a meccset a Pécs, bár komoly helyzetet nem sikerült kialakítania Tóth-Géboréknak. A 13. percben viszont nagy esélyt kaptak a hazaiak, ugyanis a Győr védője, Keresztes megütötte Gerát, amiért azonnal piros lapot kapott. Az emberelőny azonban nem indult jól, hiszen pár percre rá egy kontra végén a vendégek szerezték meg a vezetést.

Első ránézésre úgy tűnt, hogy ez nem zavarta össze különösebben a pécsieket, azonban ahogy teltek a percek, úgy lett egyre inkább szembetűnő, hogy nem tud mit kezdeni a hazai gárda a Győr betömörülő védelmével. Az első félidőben komoly helyzetig nem is sikerült eljutnia Geráéknak, így már egy kicsit talán frusztráltan voltak kénytelenek az öltözőbe vonulni.

A szünetben cserélt is hármat Weitner Ádám, és amikor látta, hogy ez sem nagyon segít, kisvártatva jött Szabó Máté is, méghozzá Rácz helyére, így gyakorlatilag minden támadója fent volt a pályán a PMFC-nek. Szabó beállása pedig hozott is egy kis életet a pályára. Előbb 71. percben került ziccerbe, amit azonban Kovácsik védett bravúrral, majd pár percre rá már a kapus is tehetetlen lett volna, öt méterről, senkitől sem zavartatva azonban rosszul találta el a labdát. Innen azonban egészen más sebességgel kezdett futballozni a Pécs, jöttek is sorban a helyzetek. Gera fejesét Kovácsik szedte ki a bal alsóból, majd Krausz robbant be egy remek beadásra, de kicsivel a léc fölé bólintott.

A hajrában még a csereként beálló Orbán kerülhetett volna ziccerbe, azonban rosszul vette át a labdát, majd a meccs lezárásaként Majnovics 17 méteres bombája lehetett volna veszélyesebb, ha kicsivel pontosabban céloz.

Maradt azonban a 0-1, ami bebizonyította, hogy 15 percnyi jó játék sajnos semmire sem elég az NB II.-ben. Ami persze annak fényében, hogy majd egy egész meccset emberelőnyben játszhatott végig a Pécs, persze édeskevés is. Úgy fest, 2023-ban átok ül a PMFC-n saját stadionjában, ugyanis továbbra is képtelen idehaza nyerni Weitner Ádám együttese.

PMFC–ETO FC Győr 0-1 (0-1)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 27. forduló. Pécs, 1300 néző. V.: Derdák Marcell (Huszár, Király).
PMFC: Helesfay – Svedyuk (Major, 46.), Rácz (Szabó M., 63.), Pejovics, Katona (Majnovics, 46.) – Kesztyűs, Krausz – Gera, Kocsis, Kártik (Harsányi, 46.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.
ETO FC Győr: Kovácsik – Kovács, Fodor, Keresztes, Csontos – Kiss M. (Papp, 79.), Kiss Bence (Óvári, 79.) – Szendrei (Kiss Balázs, 66.), Vitális, Babati (Szujó, 21.) – Borsos (Fernando, 66.). Vezetőedző: Tímár Krisztián.

Gól: Szendrei (20.).

Kiállítva: Keresztes (13.).

Fotó: PMFC / Kurdi József