22 C
szombat, május 18, 2024
KezdőlapHírzónaIrán szolgáltatta a nap meglepetését

Irán szolgáltatta a nap meglepetését

Az első meccsén kiütéses, 6-2-es vereséget szenvedő Irán mindenkit meglepve győzni tudott Wales ellen a katari futball-vb mai játéknapján.

A világbajnokság csoportkörének második fordulója kezdődött ma meg az A és a B csoport csapataival, és a nap folyamán nem kellett sokat várni az első nagy meglepetésre sem. A magyar idő szerint délelőtt 11-kor startoló Wales–Irán meccsen ugyanis majdnem mindenki azt várta, hogy Gareth Bale és társai behúzzák majd a három pontot. Ehhez képest az első körben Angliától 6-2-es vereséget szenvedő Irán szinte végig veszélyesebben játszott, igaz így is úgy tűnt, hogy 0-0 lesz a meccs vége. A hajrában aztán kiállították Wales kapusát, és a 9 perces hosszabbítás utolsó perceiben így már gólokká is érett a iráni fölény. Előbb a 99., majd a 101. percben talált be Irán.

A csoport másik meccsén Anglia egy elég alacsony színvonalú mérkőzést játszott az USA ellen. Gól nem is esett a derbin, így az utolsó kör előtt itt még bármelyik csapat továbbjuthat.

A B jelű négyesben Hollandia 1-1-es döntetlent játszott Ecuador ellen, igaz a narancssárgák nagyon gyengén játszottak, így hiába szerezték meg a  vezetés ők a meccs elején, végül örülhettek az egy pontnak. Szenegál Katarral meccselt délután, és a félidőben már vezetett is 1-0-ra. A szünet után aztán gyorsan jött a második szenegáli gól is, utána azonban alaposan feljavult a vb-házigazda játéka. Megérdemelten szépíteni is tudott Katar, de végül az afrikaiak meglőtték a harmadik góljukat is, így magabiztos győzelmet arattak.