14 C
szombat, május 11, 2024
KezdőlapSportLabdaMegszerezte első pontját az élvonalban a PEAC futsalcsapata

Megszerezte első pontját az élvonalban a PEAC futsalcsapata

Az újonc pécsi együttes még a győzelemhez is közel járt az Aramis ellen, végül 3-3-mal zárult a két csapat bajnokija.

A PTE-PEAC futsalcsapata ugyan két vereséggel kezdte meg első élvonalbeli szezonját, a Nyíregyháza, majd a címvédő Haladás elleni szoros meccs után mégis volt oka a bizakodásra Élő Tibor együttesének. A pécsiek ugyanis a szombathelyiek ellen Pazar teljesítménnyel rukkoltak elő, nem nagyon látszott, hogy újoncként igyekeznek helytállni az NB I.-ben.

A bajnokság harmadik körében az Aramis ellen, hazai pályán készült meglepetésre a Pécs, amihez a második félidő elején nagyon közel is járt. Ugyan a szünetben még 2-1-re a vendégek vezettek, a pihenőt követően alig pár másodperc leforgása alatt tudott fordítani a PEAC. Bár az Aramis gyorsan tudott egyenlíteni, és maradt is a végéig a 3-3, a pécsi együttes  jó játékkal mutatta meg, hogy az egész mezőnynek komolyan kell vennie őt.

Bár a győzelem még nem jött össze, az első megszerzett pont okán is jár a dicséret Kolleréknek!

PTE-PEAC–Aramis SE 3-3 (1-2)
Futsal-NB I., férfiak.
PTE-PEAC: Molnár M. – Tóth A., Koronics, Bartal, Vénosz. Cs.: Bálint G., Molnár, Palvek, Karamarkovics, Koller, Spánitz, Hajnal, Wilkesz. Vezetőedző: Élő Tibor.
Aramis SE: Csikós – Horváth N., Gáspár M., Vattamány, Bognár. Cs.: Bukodi, Kövesdi, Gellérfi, Matolcsi, Bélavári, Szeghy, Moga, Szücs, Lávai. Vezetőedző: Tánczos Tibor.

Gólok: Karamarkovics (12.), Tóth A. (21.), Bartal (21.), ill. Lávai (9., 11.), Szeghy (24.).