18 C
kedd, május 14, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletMislenyi helyzetek, pécsi lesgól a végén: 0-0 lett a baranyai rangadó

Mislenyi helyzetek, pécsi lesgól a végén: 0-0 lett a baranyai rangadó

Az NB II. negyedik fordulójában a PMFC gól nélküli döntetlent játszott a megyei rivális Kozármisleny otthonában. A pécsiek vezetőedzője alaposan felforgatta az első három körben látott csapatot.

Az biztos, hogy sokakat meglepett Weitner Ádám, a PMFC vezetőedzője, amikor kihirdette a Kozármisleny elleni bajnoki kezdőcsapatát, hiszen az első három fordulóban remekül teljesítő, sztenderdnek nevezhető csapatból ezúttal heten is csak a kispadon kaptak helyet.

Biztos voltak, akik azt gondolták, talán még ilyen összeállításban is biztosnak érezte a győzelmet a Kozármisleny ellen – azonban fix, hogy ez meg sem fordult a szakember fejében, a Misleny ugyanis korábban, az első hazai bajnokiján már megmutatta, hogy hiába újonc csapat a ligában, bizony nagyon komolyan kell venni. Sokkal inkább az lehetett Weitner döntésének hátterében, hogy hétközi forduló volt, és hétfőn már egy Diósgyőr elleni, nagyon fotnos rangadó jön, így egy kis pihenőt kellett adni az eddig szereplőknek.

Nos, a meccs meg is mutatta, hogy bizony a Misleny saját pályáján nagyon veszélyes ellenfél, és még sokaknak fog meggyűlni a bajuk Tóth László együttesével. Az első félidőben a hazaiaknak voltak helyzetei, a Pécs csak egyszer-egyszer jutott el a mislenyi kapu közelébe. Közben azonban Helesfaynak bizony többször is a helyén kellett lennie, így 45 perc után a piros-feketék örülhettek jobban a 0-0-s állásnak.

A szünet után még negyed órán át hasonló volt a forgatókönyv, így nem meglepő, hogy fél órával a meccs vége előtt Weitner Ádám is igyekezett húzni valami újat. Ezt egy négyes csere formájában tette meg, hiszen bejütt Futó, Kesztyűs, Harsányi és Tóth-Gábor is – ez pedig vitt is egy kis életet a pécsiek játékába. Egy Tóth-Gábor-helyzet és egy Nikitscher-lövés volt azonban a maximum ezen az estén, miközben a mislenyiek többször is tesztelték, milyen kapus Helesfay. Nos, a válaszon mondjuk nem kellett meglepődnünk: remek! Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a legvégén Tóth-Gábor rúgott még egy gólt, amit azonban les címén a játékvezető érvénytelenített.

Maradt hát a 0-0, és egyben látva a meccset ennek most valószínűleg Kozármislenyben örülnek kevésbé, közelebb jártak ugyanis a hazaiak a győzelemhez. Persze, az érem másik oldala meg az, hogy a PMFC négy fordulót követően is veretlenül áll a bajnokságban, jelenleg épp a harmadik helyen. A pécsi drukkerek minden bizonnyal maximálisan elégedett lennének azzal, ha a szezon végéig tartaná a meccsenkéni kétpontos átlagot a Munkás.

Kozármisleny–PMFC 0-0
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 4. forduló.
Kozármisleny: Varasdi – Gajág, Gál, Turi – Kosznovszky, Horváth – Vogyicska (Vajda, 62.), Bartha, Kulcsár (Bognár, 81.), Kirchner – Tóth (Puska, 62.). Vezetőedző: Tóth László.
PMFC: Helesfay – Svedyuk, Rácz, Katona, Marques-Airosa – Nikitscher, Takács (Futó, 60.) – Kónya (Kesztyűs, 60.), Kövesdi, Grabant (Harsányi, 60.) – Tihanyi (Tóth-Gábor, 60.). Vezetőedző: Weitner Ádám.