23 C
Pécs
szombat, május 18, 2024
KezdőlapPécs AktuálNagy bajban a Vízmű házi cége

Nagy bajban a Vízmű házi cége

Elárverezik a Keleti Kft. vagyonát. A cég ügyvezetőjét még tavaly kapcsolta le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, miután gyanús ügyletekre lettek figyelmesek a cég háza táján.


Az 1999-ben alapított Keleti Kft. valamikor csak néhány gépet tudhatott a magáénak, de nagyon gyorsan, néhány év alatt felfutott, köszönhetően a szép számmal kapott városi – főként a Pécsi Vízmű Zrt.-től származó – megrendeléseknek. A vállalkozás gépparkja pedig a kétezres évek után már el is érte a kétszázmillió forintot, sőt – sajtóinformációk szerint – 250 millió forintért még egy belvárosi irodaházra is futotta.

A társaság tündöklésének, úgy tűnik, az adóhatóság nyomozói vetnek véget, hiszen több hónapja nyomoznak a cég viselt dolgai után. A társaság ügyvezető-tulajdonosát tavaly nyáron fogták el, nem sokkal később pedig volt titkárnőjét, valamint a korábban a Pécs Vízmű alkalmazásában álló, aztán a Tettye Forrásháznál dolgozó egyik munkatársát is elkapták.

A társaság ellen nemrég több végrehajtás is indult, a cég bűnügyi zárlat alá került. A NAV Regionális Bűnügyi Igazgatósága a kft. nyilvános adatbázisában pedig azt is feltüntette, hogy a társasággal szemben lehet a későbbiekben büntetőjogi intézkedésnek helye.

A cég két belvárosi ingatlanát pedig árverésre bocsátották: az említett irodaházat 190 milliós kikiáltási áron, míg egy másik területet 46 millióért hirdettek meg licitre. A Keleti Kft. bár korábban számos megbízást kapott a városi cégektől, úgy tűnik, a város kasszájába már kevésbé szorgalmasan fizetett adót, hiszen a pécsi önkormányzat adóügyi osztályának 16 millióval tartozik, de a Pétáv Kft.-vel szemben is 780 ezer forintos adósságot halmozott fel.

Az ügyben kerestük a céget is, ám a nyilvános telefonszámukon nem voltak elérhetőek. A NAV pedig egyelőre nem reagált megkeresésünkre.

[frame]Majdnem vitték a Vízművet is

A szocialista városvezetés idején tették közzé azt a felhívást, ami a Pécs Vízmű Zrt.-ben lévő városi részvények közel felére vonatkozott. A vízszolgáltatási referenciával nem rendelkező Keleti Kft. is jelentkezett akkor. A lépéssel a stratégiai szolgáltató közel háromnegyede idegen kézbe kerülhetett volna, hiszen a vállalat majd’ felét már a francia Suez birtokolta. A terveket végül az akkori ellenzék, vagyis a Fidesz heves tiltakozása, illetve az húzta keresztbe, hogy kiderítették: a víz- és szennyvíz beruházásra (ISPA) érkező uniós milliárdok is veszélybe kerülhetnek, ha az önkormányzat nem többségi tulajdonosa a társaságnak.[/frame]

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő