Az etetőanyagok eredményességének fokozása

Hirdetés

Sok horgász csodát vár a drágább etetőanyag megvásárlása után, és amikor azt látja, hogy a hagyományos csalival horgászó szomszédja sorra fogja a halakat, felmerül benne a gyanú, hogy teljesen felesleges pénzkidobás volt a legutóbbi beszerzése. Mi lehet az oka a sikertelenségnek? Ennek jártunk most utána.

A legfontosabb kiemelni, hogy önmagában a drága alapanyag még nem elegendő a kiemelkedő eredményekhez. Több dologra is oda kell figyelnünk annak érdekében, hogy ki tudjuk használni a jó minőségű, a TackleBait.hu horgász webáruházban megtalálható termékek nyújtotta előnyöket.

Az etetőanyag víztartalma

Nagyon nem mindegy, hogy milyen állagúra keverjük a felhasznált anyagot. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy túl kevés vizet adnak az etetőanyaghoz bekeveréskor, mondván, így “jó sűrű” lesz. Ez igaz is, de a túl sűrű anyag aromája nem terjed jól, ezért a halak csak egészen közelről érzik meg. Annak érdekében, hogy az anyag jó homogén legyen, érdemes rászánnunk az időt arra, hogy szitán átnyomjuk a felhasználás előtt.

Aromák alkalmazása

Megkülönböztethetünk por állagú, illetve folyékony aromákat. Utóbbiakat az etetőanyag bekeverésekor alkalmazzuk, míg a por állagúakkal a már kész keverékeket “javíthatjuk fel”. Ezek gyorsabban kioldódnak, és sokszor fel tudnak dobni egy eseménytelen horgászatot.

Az etetőanyag tapadása

Attól függően, hogy milyen körülmények között horgászunk, szükség lehet a tapadás fokozására, illetve éppen ellenkezőleg, az oldékonyságának növelésére.

Meleg nyári napokon a halak a víz felsőbb rétegeiben tartózkodnak, ezért gyorsan oldódó, a halakat egy helyben tartó anyagra van szükségünk. A már bekevert, de túl ragacsos anyagot löszös anyag vagy a drágább kukoricaliszt hozzáadásával tehetjük könnyebbé.

Folyón történő horgászatnál az a lényeg, hogy a gombócok egyben leérjenek a fenékre, viszont ott egyből feloldódjanak. Itt vethetjük be a PV1 anyagot, ami nem más, mint egy cukoripari melléktermék. A halak imádják az ízét, és rendkívül gyorsan oldódik.

Élő anyagok

Nem feledkezhetünk meg az élő anyagok és a magvak szerepéről sem, mert ezekkel jelentősen fokozhatjuk az etetőanyag fogósságát. Szúnyoglárva és giliszta alkalmazásakor ügyeljünk arra, hogy kiszáradhatnak az etetőanyag hatására, ezért közvetlenül a felhasználás előtt keverjük be ezeket.

Magokat és pelleteket ponty- és amúrhorgászat esetén érdemes alkalmaznunk, mivel ezeket a mohóbb kistermetű halak nem falják fel, hanem megmaradnak a nagyobb testű fajoknak.

Az etetőanyag színe

 A szín is sokat számít, de szerencsére hatékony eszközök állnak rendelkezésre a megváltoztatására. Zavaros víz esetén érdemes élénk színeket alkalmazni, mert ezek messzebbről odavonzzák a halakat, míg a tiszta vízben a sötétebb színek keltenek természetesebb hatást.

Amint azt láthatjuk, sokféleképpen tudjuk befolyásolni az etetőanyag eredményességét. Egy biztos, nem elég csak megvenni őket, hanem ügyelnünk kell a helyes alkalmazásra is.

(x)

Hirdetés