Hirdetés

Nemrég beszámoltunk róla, hogy svájci segítséggel nagy munka folyt a Misinán. Újra ellátogattunk az állatmenhelyre, hogy megnézzük a kész lakóhelyeket és azt, hogyan vették birtokba őket a szőrmókok.

A Misinán létrehozott rágcsálóházra igencsak ráfért felújítás, így ez volt az egyik legfontosabb feladat abban az egy hétben, amikor a külföldi önkéntesek a menhelyen dolgoztak. Könnyen tisztítható, friss festékréteget kapott a padló, a lakók pedig rengeteg új játékot, mászóágat, tálkát és alvóhelyet. A hörcsögök, tengerimalacok, nyulak, csincsillák, deguk és más kis rágcsálók itt várják jövendőbeli gazdáikat.

A macskák szállása is átalakult, új színt kapott, valamint új játékot is beszereztek. Rengeteg új kosarat és még egy homokozót is magukénak tudhatnak a cicák. Ez utóbbit játszótérként és – nem túl jól nevelten – toalettként is használják időnként. A felújítás után hat macska költözött az új környezetbe, habár imádják az új helyet, továbbra is nagyon várnak a szerető gazdikra.

Ezek mellett a Misinán élő két mosómedvének alakítottak ki egy számukra megfelelő – végleges – otthont, amit a munkálatokat és most már a végeredményt is látva inkább rezidenciának nevezhetünk. Mivel örökbe nem adják őket és a természetbe sem helyezhetők vissza (hiszen nem őshonosak Magyarországon), így egész életükben jó helyük lesz itt.

A mosómedvék egyébként szerepelnek azon a listán –  amit az ékszerteknősökkel kapcsolatban nemrég említettünk -, ami az olyan, hazánkban nem őshonos fajokat sorolja fel, amiket tilos háziállatként tartani.

Farkas Tamás, a Misina Egyesület elnöke szerint a mosómedve nagyon ügyes, okos és rendkívül agresszív. A Misinán lakó mosómedvéket az utcán találták, valószínűleg nem bírtak velük a gazdáik és ezért dobták ki őket. Ugyanez vonatkozik például a rókákra is: ügyesek, okosak, ásnak, másznak, ráadásul jellegzetes szaguk is van.

A Misináról sünt vagy őzet sem lehet örökbe fogadni, azokat – őshonos állatként – megpróbálják a természetbe visszaengedni.

Nem csak rájuk, minden állatra vonatkoznak a következő szabályok

  • Vegyük figyelembe az állat környezeti igényeit. Ne tartsunk csak azért egy állatot, mert az különleges, ha nem tudunk róla megfelelően gondoskodni, megfelelő feltételeket biztosítani a számára.
  • Mindenképpen tájékozódjunk az adott fajtáról, tartásának veszélyeiről. Mérgekről, esetleges fertőzésekről amelyeket hordozhat, viselkedési formáiról.
  • A vadon élő állatkölyköket ne fogjuk meg, ne simogassuk és ne vigyük állatmenhelyre. Ha hozzáérünk, akkor nem fogják a szüleik tovább a gondját viselni, sérült egyed esetén azonban állatorvoshoz, vagy állatvédőkhöz érdemes fordulni.
  • A vadállatokat nem lehet megszelídíteni, a félig szelíd állatnál pedig nincs veszélyesebb és kiszolgáltatottabb.

Íme még néhány kép a fejlesztésekről:

[su_carousel source=”media: 439726,439724,439723,439714,439722,439721,439720,439717,439716,439715,439737,439736,439735″ width=”760″ height=”700″ items=”1″ title=”no” speed=”300″]

Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét