14 C
vasárnap, május 12, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletTovábbra is veretlen a Pécs, a játék azonban döcög

Továbbra is veretlen a Pécs, a játék azonban döcög

Gól nélküli döntetlent játszott a PMFC labdarúgócsapata Kazincbarcikán, és a pécsiek nagyon örülhettek az egy pontnak.

Az önbizalommal nem lehetett gond a PMFC-nél a hétvégi, Kazincbarcika elleni idegenbeli bajnoki előtt, hiszen első két meccsét nyert a Munkás a szezonban. Persze azért a Mosonmagyaróvár és a Siófok elleni sikerek után is látszott, hogy akadnak dolgok, amikben még jócskán vannak elmaradások játékban, hiszen Weitner Ádám együttese a támadó harmadban nem tudott igazán maradandót alkotni eddig.

Persze úgy nem is egyszerű a szakmai stáb dolga, hogy Kocsis Bence és Kesztyűs Barna személyében két olyan futballista is távozott a nyáron, akik tavaly alapvetően határozták meg a Pécs játékát, és egyelőre nem sikerült őket minőségi játékosokkal pótolni. Ez pedig vasárnap Kazincbarcikán is meglátszott.

Az első két meccshez képest most annyi volt a különbség, hogy nem jött senkitől egy váratlan, távoli löket, ami utat találhatott volna a kapuba – kidolgozott helyzetre, pláne ziccerre pedig nem futotta a PMFC-től. A szervezettséggel és a harcias hozzáállással ezúttal sem volt baj, de az előre játék egyelőre nagyon döcög. Ezúttal ráadásul a hátsó alakzat is meg-megingott olykor. Az első félidőben például még úgy is vezethetett volna 1-2 góllal az ellenfél, hogy azért a Barcika sem szaggatta az istrángot, azonban vagy Helesfay, vagy ha úgy alakult a felső léc sokat tett, hogy megóvja a pécsi kaput a góltól.

A szünet után már valamivel kiegyenlítettebb volt a játék, de Vas Bence helyzetecskéjén kívül a PMFC nem került közel a vezetés megszerzéséhez egyszer sem – ellenben Pekár a túloldalon a hajrához közeledve mennybe mehetett volna, közeli bombáját azonban Helesfay hatalmas bravúrral védeni tudta.

A meccs vége 0-0 lett, ami után nehéz igazán okosnak lenni. A mellett senki sem mehet el, hogy három kör után veretlen Weitner Ádám együttese, ráadásul, egyedüliként a mezőnyben még nem kapott gólt sem. Az azonban szintén beszédes adat, hogy eddig csupán két gólt tudott szerezni a Pécs, és azokon kívül nem is akadt igazán nagy helyzete az együttesnek háromszor 90 perc során.

Nyilván a közös edzések és a sok gyakorlás jótékony hatással lehet a PMFC játékára, az azonban világosan látszik, hogy főként a támadó szekcióba elengedhetetlen lenne még minőségi játékost szerződtetni. Ellenkező esetben ugyanis nagy-nagy kérdőjelek sorakoznának csak a jövőt illetően. A Vasas ellen szerdán, hazai pályán például biztosan többre lesz szüksége Harsányiéknak, mint amit most Kazincbarcikán mutattak.

Kazincbarcika–PMFC 0-0
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 3. forduló. Kazincbarcika, 900 néző. V.: Sipos Tamás (Varga, Dobos).
Kazincbarcika: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Papp, Süttő – Ternován, Csilus, Szabó B. (Kártik, 79.), Ádám F. (Pekár, 58.) – Kurdics (Gyurkó, 58.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József.
PMFC: Helesfay – Svedyuk, Rácz, Pejovics, Majnovics – Szeles (Takács, 75.), Krausz – Bukovics (Vas, 62.), Gyurkits, Harsányi (Szabó M., 62.) – Tóth-Gábor (Terbe, 62.). Vezetőedző: Weitner Ádám.