18 C
kedd, május 14, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletVégig meccsben volt a címvédő ellen a PEAC futsalcsapata

Végig meccsben volt a címvédő ellen a PEAC futsalcsapata

Hősiesen védekezett, és sokáig döntetlenre állt a PTE-PEAC NB I.-es futsalcsapata a címvédő Haladás ellen, amely végül csak 2-1-re tudott nyerni Pécsett.

Az élvonalban újoncnak számító PTE-PEAC futsalosai hosszú évek kemény munkájával vívták ki a feljutást pár hónapja az NB I.-be, így arra azért lehetett számítani, hogy szoknia kell majd az első osztály légkörét Élő Tibor csapatának. Talán épp ennek volt köszönhető, hogy az első fordulóban 4-1-es vereséggel nyitott a PEAC Nyíregyházán, ami után a péntek esti, hazai folytatás sem ígérkezett könnyebbnek.

Olyannyira nem, hogy rögtön a címvédő, hazai szinten klasszisnak számító játékosok sorát felvonultató Haladást fogadta a Pécs. A játék képe azt is mutatta, amire nagyjából számítani lehetet, a szombathelyiek irányítottak, a PEAC pedig kontrákkal igyekezett operálni. Tíz perc után vezetést szerzett a Haladás, azonban a pécsiek nem estek össze ettől. Nagyon szervezett védekezést mutattak be és Molnár kapus is brillírozott. Sőt, az első félidő hajrájában még egy gólpasszt is kiosztott. Méretes kidobása után nem értették meg egymást a vendégvédők, Koller pedig köszönte szépen, és az üresen marad kapuba gurított. A szünetig maradt is az 1-1.

És bizony sokáig úgy tűnt, hogy országra szóló bravúr lehet a meccs vége, nagyon kinézett egy pont a PEAC-nak. Hősiesen védekeztek a hazaiak, és a 35. percig tartották is a döntetlent, ekkor azonban a Haladás be tudott préselni egy gólt.

Ugyan második meccsén – első hazai bajnokiján – is kikapott 2-1-re a PTE-PEAC, ez után a vereség után bizony nincs ok a szégyenkezésre, hiszen a bajnokság talán legjobb csapatával vette fel a versenyt a Pécs. Ha a folytatás is ilyen lesz, sok szép pillanatot okozhat még a PEAC szurkolóinak a szezonban.

PTE-PEAC–Haladás VSE 1-2 (1-1)
Férfi Futsal NB I., 2. forduló. V.: Kovács Gábor Péter.
PTE-PEAC: Molnár M. – Bálint G., Molnár Cs., Palvek, Forró. Cs.: Wilkesz, Pápai, Tóth A., Koller, Koronics, Spánitz, Bartal, Vénosz, Hajnal. Vezetőedző: Élő Tibor.
Haladás VSE: Alasztics – De Souza, Sipos, Vatamaniuc-Bartha, Santos. Cs.: Gyimesi, Kovács M., Szalmás, Knizs, Hajmási, Dróth, Körmendi, Fehér, Vas. Vezetőedző: Ferraz Konde Felipe.

Gólok: Koller (17.), ill. Sipos (10.), De Souza (35.).