18 C
Pécs
vasárnap, május 12, 2024
KezdőlapHírzónaVOSZ: Kiss Tibor munkáját ismerték el

VOSZ: Kiss Tibor munkáját ismerték el

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) gazdaságpolitikai fórumán adták át az Év Vállalkozója díjakat. Baranyából dr. Kiss Tibor, a Biokom Kft. ügyvezető igazgatója és Szathmáry Elemér, az Önitató Kft. ügyvezető igazgatója vehette át a kitüntetést – közölte a VOSZ közleményben.

„Eddig ingyen vacsora volt hitelből, amit most az ebédből kellene visszafizetni. Reméljük azonban, hogy nem veszítjük el az ebédünket” – fogalmazott a VOSZ ügyvezető elnöke, miután a tizenkettedik alkalommal megrendezett Vállalkozók Napján – a kormány képviselőjének társaságában – átadta a köztársasági elnöki és miniszteri kitüntetéseket, valamint az Év Vállalkozója Díjakat. Demján Sándor csodálatra, elismerésre méltónak nevezte, hogy az elmúlt évtized gazdaságpolitikája után bármelyik kisvállalkozó életben tudott maradni. Szerinte a most átadott elismerések növelhetik üzleti értéküket.

Hangsúlyozta, hogy a magyar gazdaságnak tőkére és finanszírozásra van szüksége. Vissza kell állítani a munka becsületét, szakítani kell azzal a „dzsentri szemlélettel”, ami lenézi a kétkezi munkát. A VOSZ első embere azt mondta: a magára hagyott Magyarországnak meg kell védenie saját érdekeit és vállalkozóit. Demján Sándor szeretné, ha többé nem lenne szlogen az a szülői intelem, hogy „Tanulj, mert különben dolgoznod kell!”.

Az Orbán-kormány első félévéről és a lehetséges jövőről adott helyzetképet az a Gazdaságpolitikai Fórum, amelyet Csicsáky Péter, a VOSZ soros elnöke nyitott meg. A Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára, Nátrán Roland előadásának elején leszögezte: a kormány elkötelezett a nemzetközi pénzügyi szervezetek által elvárt 3,8 százalékos idei hiánycél megtartása mellett, amelyhez szükség volt a nyár elején és az ősszel bejelentett akciótervekre. Úgy vélte, ezek a lépések megalapozhatják a gazdasági növekedést.

Kifejtette, hogy a 2011-ben bevezetendő egykulcsos, 16 százalékos személyi jövedelemadó mintegy 500 milliárd forintot, a társasági adó csökkentése pedig 140-160 milliárd forintot hagy a lakosságnál és a vállalkozóknál.

A kormányzat gazdaságpolitikai célja a munkahelyek teremtése, amelyre egyebek mellett alapot adhat a januárban induló Új Széchenyi Terv, a Széchenyi Kártya felhasználási körének bővítése; az új, egyszerűbb uniós pályázatok, a Nemzeti Innovációs Ügynökség létrehozása, valamint a szakképzés és a felsőoktatás átalakítása.

A Fórum résztvevői kiemelten foglalkoztak a nyugdíjrendszert érintő változásokkal. A Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára azt mondta: a többpilléres rendszer miatt a magyar államadósság 10-12 százalékkal emelkedett, az állami finanszírozása pedig jövőre 360 milliárd forintot venne ki a költségvetés kasszájából.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő