13 C
csütörtök, május 16, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldA válogatott az évtől, Dzsudzsák a válogatottól búcsúzott győzelemmel

A válogatott az évtől, Dzsudzsák a válogatottól búcsúzott győzelemmel

Dzsudzsák Balázs 109. alkalommal húzta magára a labdarúgó-válogatott mezét a Görögország elleni barátságos mérkőzésen, amelyet végül egy hosszabbításban szerzett Kalmár-góllal megnyert Marco Rossi csapata.

A magyar labdarúgó-válogatott idei utolsó mérkőzése előtt minden Dzsudzsák Balázsról szólt. A nemzeti csapatban korábban 108 alkalommal pályára lépő futballista legutóbb három évvel ezelőtt húzhatta magára a címeres mezt, most azonban a Görögország elleni barátságos mérkőzésen megkapta az esélyt arra Marco Rossitól, hogy elbúcsúzhasson a válogatottól. Az erre a találkozóra nem csak kezdőként, de csapatkapitányként kivonuló Dzsudzsák így 109. válogatottságát is elkönyvelhette, amivel csúcstartó lett.

És nem is tűnt fel, hogy az utóbbi két év egyre összeszokottabb és sikeresebb csapatába került most be, ugyanis az első félidőben kimondottan gördülékenyen ment a játék a magyar válogatottnak, amelyik ráadásul negyed óra elteltével meg is szerezte a vezetést, méghozzá egy szépségdíjas góllal. Sallai és Styles mintaszerű kényszerítőzéssel játszotta ki a teljes görög védelmet, végül Styles passzából Sallai talált be. Néhány helyzete akadt még a magyar csapatnak – egy ízben a görög kapusnak kellett nagyot védenie Dzsudzsák távoli bombája után –, de a szünetig nem változott az eredmény.

A második félidőben kicsit visszább vett Rossi együttese, de a vendégek nem jelentettek semmiféle veszélyt Dibusz kapujára. Az 52. percben jött el a búcsú ideje Dzsudzsák Balázs számára, ekkor váltotta őt Ádám Martin, és kapott vastapsot a több mint 50 ezer drukkertől a válogatottól elköszönő középpályás.

Ádámnak később akadt is egy szép lövése, de a görög kapus mentett, majd a hajrához közeledve, a semmiből egyenlített a magyar válogatott ellenfel, egy büntetőből.

Már úgy tűnt, hogy 1-1 lesz a vége, de a 92. percben csereként beálló Kalmár Zsolt egy perccel később, szabadrúgásból hatalmas gólt lőtt, így végül – megérdemelten – 2-1-re nyert Magyarország, amely ezen a találkozón nem csak búcsúztatott egy játékost, de két újoncot is avatott Dárdai Pál és Szappanos Péter személyében.

Magyarország–Görögország 2-1 (1-0)
Barátságos mérkőzés, Puskás Aréna, 50.983 néző.
Magyarország: Dibusz (Szappanos, 92.) – Botka (Lang, 71.), Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy Á., Styles, Kerkez (Nagy Zs., 53.) – Dzsudzsák (Ádám, 53.), Sallai (Dárdai, 72.), Szoboszlai (Kalmár, 92.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Görögország: Paszhalakisz – Rota, Hacidiakosz, Recosz, Jannulisz (Kirjakopulosz, 68.) – Bakaszetasz, Kurbelisz (Papanikolau, 86.), Buhalakisz (Hacijovanisz, 68.) – Maszurasz (Duvikasz, 86.), Joannidisz (Funtasz, 60.), Mantalosz. Szövetségi kapitány: Gustavo Poyet.

Gólok: Sallai (15.), Kalmár (93.), ill. Bakaszetasz (81. – 11-esből).

Fotó: Mónus Márton / MTI