Pécs
hétfő, május 20, 2024
KezdőlapHírzónaBrazília és Portugália is továbbjutott

Brazília és Portugália is továbbjutott

A labdarúgó-világbajnokság csoportkörének második fordulója ma zárult le, és a Kamerun–Szerbia találkozó hozta el a torna eddigi legjobb 90 percét. A brazilok és a portugálok ismét nyerte, így már ott is vannak a legjobb 16 között.

Előzetesen biztosan nem sokan gondolták volna, hogy Kamerun és Szerbia összecsapása lesz majd a világbajnokság csoportkörének egyik, ha nem épp a legjobb mérkőzése. Már az jót tett a találkozónak, hogy az afrikaiak szereztek vezetést, de igazán az első félidő hajrájában indultak be a dolgok. Szerbia ugyanis két perc alatt megfordította a mecset, így már előnnyel mehetett szünetre. Ráadásul a második félidő elején egy egészen Pazar találattal kétgólos előnybe kerültek a szerbek, ekkor pedig úgy tűnt, vége a dalnak Kamerun Számára. De csak úgy tűnt. Jött ugyanis pár percnyi hatalmas rohanás, és egyenlíteni tudott. A 3-3 már magában is sokat elárul a meccsről, de a 90 perc során végi élvezetes játékkal szórakoztatta a nézőket a két csapat.

A Dél-Korea–Ghána találkozó sem maradt el sokkal ettől, itt sem volt ideje unatkozni a drukkereknek. Ugyan hat gól nem esett, de azért ötig eljutottak a felek, és bár a 10 perces hosszabbítást végigtámadták a koreaiak az egyenlítésért, végül 3-2-es vereséget szenvedtek.

A Neymart sérülés miatt nélkülöző Brazília játéka ezúttal jócskán elmaradt a Szerbek elleni meccsen mutatottól, de azért végül Casemiro góljával le tudták győzni Svájcot, így az utolsó kör eredményeitől függetlenül bejutottak a legjobb 16 közé. Akárcsak az Uruguay ellen 2-0-s sikert arató Portugália, ahol Bruno Fernandes tudott duplázni.