12 C
péntek, május 10, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletCsapágyasra járatott légiósokkal szenvedett vereséget az NKA

Csapágyasra járatott légiósokkal szenvedett vereséget az NKA

Hiába vezetett 36 percen át a Rátéber Akadémia felnőtt csapata Debrecenben, végül nem volt oka ünnepelni.

A DEAC elleni idegenbeli bajnoki első félideje minden bizonnyal úgy nézett ki, ahogyan azt Goran Tadics elképzelte, hiszen az NKA kosarasai nem csak jól, de kifejezetten fegyelmezetten is játszottak. Az utóbbi hetekhez képest például üdítő volt látni, hogy sokkal kevesebb feleslegesen elhajított dobása volt Manjgaficséknak. És bár értelemszerűen kevesebb triplája is ült az NKA-nak a megszokottnál, azonban hamar kiderült, hogy a dobószázalékok nem hazudnak, és a kevsebb néha bizony több! Az ugyanis, hogy húsz perc után úgy 40 százalék kürül állt hármasok terén az Akadémia, magabiztos, nyolc pontos vezetést ért a DEAC ellen. A hazaiak ugyanis sok labdát szórtak el, és az sem könnyítette meg a dolgukat, hogy Goran Tadics sűrűn rotálta tíz jétékosát, ami láthatóan nem ízlett a nehézkesen mozgó debrecenieknek.

Igen ám, azonban ezúttal is jött a második félidő, ami a bő rotáció végét is jelenti újabban az NKA-nál. Ezúttal a harmadik és a negyedik negyedben a Nikolics, Walker, Kovács, Durmo, Manjgafics ötösön kívül csak Kerpel-Fronius Gáspár és Lados Erik kaptak minimális játéklehetőséget, ketten együtt jó, ha 5-6 percet.

Nyilván sportszakmai alapon a tapasztaltabb, pláne légiós játékosoktól várják az eredményeket az NKA vezetői, végső soron azt, hogy biztosítsák a klub élvonalbeli tagságát. És nem is kérdés, hogy a most itt lévő négy külföldi, egyenként jó képességű kosaras is. Az azonban egyre inkább válik világossá, hogy leggyengébb láncszemet nem a pályán kell keresni az Akadémia együttesét vizsgálva, sokkal inkább a kispadon. Tadics mester ugyanis láthatóan görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy a meccsek előrehaladtával parkolópályára teszi fiatal játékosait, és mindent négy légiósára bíz. Ez azonban ugyanolyan hazárdjáték, min amilyen a ZTE elleni kupameccs „taktikája” volt. Annak a sajátja pedig az, hogy néha bejön, néha pedig nem. Debrecenben például nem jött be a „játszassuk csapágyasra a négy külföldit” koncepció.

A DEAC ugyanis alaposan feljavult a második félidőre, ez pedig egyre több előkészítetlen dobásba hajszolta Manjgaficsékat. Mivel Durmon kívül ezúttal a lepattanókat sem nagyon tudta leszedni az NKA, a percek múlásával már csak az volt a kérdés, hogy mikor fordítja meg az eredmény a hazai csapat. Erre végül a hajrában került sor, onnan pedig ugyan még egy-egy felvillanásra futotta Walkernek és Durmonak, a győzelem megszerzéséhez ez már kevés volt.

Az igazán fájdalmas az, az NKA debreceni vereségében, hogy bár jó 36-37 percen keresztül folyamatosan vezettek Kovácsék, mégsem lehet azt mondani, hogy ne érdemelte volna meg a győzelmet, az amúgy az egész meccsen szintén szűk rotációval dolgozó DEAC.

DEAC–NKA Universitas Pécs 85-78 (17-20, 17-22, 25-22, 26-14)
Kosárlabda-NB I., férfiak.
DEAC: EDWIN 17/6, Hőgye, Drenovac 19/3, WILLIAMSON 15/3, Buljevics 8. Cs.: Tadics 5, MÓCSÁN 19/9, Czermann 2. Vezetőedző: Andjelko Mandics.
NKA Universitas Pécs: Kerpel-Fronius, KOVÁCS P. 11/3, Scherer, DURMO 20/3, Manjgafics 14/9. Cs.: Nikolics 4, Walker 20/6, Herger 4, Lados 5/3, Benke. Vezetőedző: Goran Tadics.