Jobban játszott ellenfelénél, és a vezetést is megszerezte a PMFC Békéscsabán, azonban a hajrában a hazaiak egy ajándékba kapott büntetővel egyenlíteni tudtak.

A legutóbbi, Nyíregyháza elleni produkciót nyilván nem lehet minden meccsen elvárni a Pécstől – egy hete 6-1-re nyert Vas László együttese –, azonban Békéscsabán is úgy kezdte a találkozót a Munkás, hogy legalább is igyekezett megismételni azt a játékot. Ennek jegyében az első negyed óra pécsi rohamokkal, helyzetekkel tarkítva pergett le. Ha kicsivel jobban koncentrál a PMFC, könnyen előnyben kerülhetett volna. Azonban a lehetőségek kimaradtak, ezzel egyidőben pedig elkezdett esni a játék színvonala. Volt még valami, ami esett: az eső. Méghozzá rendületlenül. Hol ömlött, holt pedig „csak” szakadt, ez pedig érezhetően hátráltatta mind a két együttest. Nem is született gól az első félidőben, azonban joggal bizakodhattak a pécsiek, sokkal közelebb jártak ugyanis a vezetés megszerzéséhez.

A szünet után sem változott semmi. A Békéscsaba igazából a labdabirtoklásnál tovább nem nagyon jutott, igaz a PMFC-nél is akadtak gondok. Bár egy-egy helyzetig eljutott Vas László csapata, azokat azonban rendre el is puskázta. Egészen a 73. percig. Egy menetrendszerű Futó-bedobás után, két csúsztatást követően Katona volt a legszemfülesebb, és az üresen maradt kapuba bólintott. Teljesen megérdemelten szerzett vezetést a Pécs, és igazából semmi sem utalt arra, hogy a hazaiak feltámadhatnának. A játékvezető azonban szűk tíz perccel a vége előtt kisegítette a PMFC ellenfelét, tizenegyest ítélt ugyanis a Békéscsabának. A szépséghiba csupán az, hogy a lassítás alapján is egyértelműen látszott, Lukács volt az, aki belecsimpaszkodott Ráczba, és magával rántotta a pécsi védőt. Az NB II.-ben azonban nincsen VAR…

Idén nem először aztán már-már úgy érezhette a Pécs, hogy ez sem gond, hiszen Helesfay bravúrral védte a büntetőt – a kipattanó azonban épp a hibázó Pantovics elé került, másodszor pedig már nem rontott. A gól ráadásul nagy energiafröccsöt adott a Békéscsabának, amely több helyzetet kialakítva akár meg is fordíthatta volna a mérkőzést – a meccslabda viszont így is a PMFC-előtt adódott. Futó közeli bombáját viszont nagy reflexmozdulattal védte Czinanó, így maradt az 1-1.

Ami persze idegenben nem rossz eredmény, azonban látva a 90 percet, itt bizony győzelmet érdemelt volna a Pécs. Ha nincs a játékvezető tévedése, minden bizonnyal meg is lett volna. Az egy pontnak azonban így is örülni kell, hiszen most mát öt mérkőzés óta veretlen a PMFC, amely 22 ponttal a 8. helyről várhatja a folytatást.

Békéscsaba–PMFC 1-1 (0-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 15. forduló.

Békéscsaba: Czinanó – Fazekas (Sipos, 81.), Farkas, Bora – Hodonicki (Horváth, 61.), Nagy S. (Zvara, 61.), Szabó P., Kitl – Király, Pantovics – Lukács R. (Ilyés, 85.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
PMFC: Helesfay – Sági (Grabant, 69.), Dávid Z., Rácz, Katona – Kónya, Hursán (Svedyuk, 46.), Futó, Hegedűs – Tihanyi (Bíró, 42.), Adamcsek. Vezetőedző: Vas László.

Gólok: Pantovics (83. – 11-esből), ill. Katona (73.)