Hirdetés

Tavaly kezdte meg működését Pécsett a német tulajdonban lévő RS-Factory Kft., melynek üzemében elsősorban fogorvoslásban használt 3D-nyomtatók készülnek jelenleg. Igazi sikertörténet az övék: folyamatos termelés mellett bővítik dolgozói létszámukat, rövidesen az eddiginél háromszor nagyobb csarnokba költöznek, ehhez pedig többek között a városvezetés támogató hozzáállása is kellett. 

Ruzsa Csaba gazdaságért felelős alpolgármester és Varga Péter, a pécsi önkormányzat gazdaságfejlesztési főosztályának vezetője fogadták kedden Andreas Schultheisst, a cég német üzlettársát és Keidl Péter pécsi ügyvezetőt. A szakmai találkozón nem csak az eddig elért sikerekről, de a további tervekről is szó volt. Az egyeztetést követően lapunk is lehetőséget kapott, hogy rövid interjút készítsen a cég képviselőivel.

Mint az alpolgármestertől megtudtuk, az előzetes tárgyalásokkor három kérést fogalmazott meg a városvezetés a német vállalat felé: hozzák Pécsre a céget, működjenek együtt az itteni egyetemmel, és legalább 25 alkalmazottat vegyenek fel. Mindeddig remekül sikerült tartani magukat a megbeszéltekhez, hiszen tavaly év végéig már 30 fővel működtek itt, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) 3D-központjával és fogászati klinikájával kooperáció indult, valamint támogatási szerződést kötöttek az önkormányzattal, hogy később pályázatokat benyújtva tudjanak bővülni – tette hozzá Ruzsa Csaba.

Keidl Péter arra emlékeztetett, hogy a városvezetéssel akkor kerültek kapcsolatba, mikor több mint egy éve helyszínt kerestek a gyártás beindításához. Hangsúlyozta, hogy nyitott és segítőkész volt az önkormányzat, így hamar be tudtak költözni a Nyugati Ipari Parkba, de időközben kinőtték 600 négyzetméteres csarnokukat, így most egy

2000 négyzetméter körüli nagyságú gyárépületet szeretnének kibérelni.

Azt is elmondta, hogy kezdetben csak a tisztító- és világítóberendezések készítése indult meg, de december óta ezek mellett a bonyolult technológiával létrehozott 3D-nyomtatók képezik a termelés javát.

– Eddig minden tervünket teljes mértékben meg tudtuk valósítani, a pécsi városvezetés a helyszínkeresésben és az infrastruktúra kialakításában is segítségünkre volt. Jelenleg 30 munkatársunk van és folyamatos a toborzás az export, a termelési, a minőségbiztosítási, valamint a gépészeti területeken. Szeptembertől friss diplomásoknak és mesterképzést végzőknek kínálunk majd attraktív, binacionális munkát a számítástechnikát, gépészetet, valamint elektrotechnikát hallgatók számára. Az egyetemi kapcsolat nagyban elősegíti cégünk sikerességét, hiszen mi az orvosi és a műszaki technológiákat hozzuk össze, így az éppen ezeket a tanszékeket egyedülálló módon társító 3D-központtal kulcsfontosságú a partnerség. Tegnap adtunk át két korszerű háromdimenziós nyomtatót a PTE 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központjának, ezzel is elősegítve a közös munkát. Többek között ezek a jó kooperációs lehetőségek vonzottak minket ide, de nem mellékes a régióban élő sok, németül beszélő potenciális munkavállaló, valamint a helyben képzett munkaerő, tehát a tehetség sem.

Hol találunk még egy várost 145 ezer lakóval, közel 30 ezer egyetemistával, ahol ennyire fókuszálnak a jövőre?

Ez egyezik vállalatunk elveivel is, szeretnénk újabb termékcsoportokkal bővíteni a palettát rövidesen, év végéig az alkalmazottak létszámát is növelni tervezzük – árulta el lapunknak Andreas Schultheiss.

A PTE-nek átadott 3D-nyomtató:

[su_box title=”Az RS-Factory Kft.” style=”glass” box_color=”#d5e7f3″ radius=”2″]Innovatív, nemzetközileg működő, sikeres németországi családi vállalat a Rapid Shape. A pécsi leányvállalat termékeit ipari felhasználásra gyártják, elsősorban az ékszerészetben, a fogászati- és hallásakusztikai ágazatokban használják őket. Világvezető 3D-nyomtatási rendszereket fejlesztenek és gyártanak, amelyekre különösen jellemző a jó minőség, a precizitás és a nagy sebesség.[/su_box]

Hirdetés