11 C
Pécs
szombat, május 18, 2024
KezdőlapPécs AktuálKeresztes László Lóránt: Hoppál Péter bármikor képes elárulni a pécsieket, ha a...

Keresztes László Lóránt: Hoppál Péter bármikor képes elárulni a pécsieket, ha a kormány ezt várja tőle

Keresztes László Lóránt, az LMP frakcióvezetője szerdai online sajtótájékoztatóján hosszan sorolta, hogy Hoppál Péter fideszes országgyűlési képviselő mi mindent nem tett meg eddig Pécsért és Baranyáért.

Nem árult zsákbamacskát szerda délutáni online sajtótájékoztatójának címével Keresztes László Lóránt, az LMP frakcióvezetője. A cím: „Milyen károkat okozott Pécsnek és Baranyának, hogy Hoppál Péter döntéseivel térségünk ellen fordult?”.

A sajtótájékoztató elején hangsúlyozta: tisztán kell látni, hogy az egyes kormánypárti képviselők a térség érdekében mit tesznek, vagy épp mit nem tesznek meg.

Keresztes László Lóránt az online sajtótájékoztatón

– Hoppál Péter már 12 éve Pécs képviselője, ebből 11 éve kormánypárti képviselő. Láthattuk sajnos azt, hogy ebben az elmúlt 11 évben nagyon sok olyan döntés született, amelyek kárt okoztak Pécsnek és Baranya megyének. Be is tudjuk mutatni, példákon át, hogy Hoppál Péter bármikor képes szavazatával elárulni az itt élő embereket, hogyha a kormány ezt várja tőle – mondta az LMP frakcióvezetője, és így is tett. Az alábbiakban pontokba szedve összegezzük a Keresztes László Lóránt által felhozott példákat:

  • A költségvetési módosítók megszavazásakor Hoppá Péter nem támogatta azokat a javaslatokat, amiket a frakcióvezető Pécs, Komló és Kozármisleny számára nyújtott be. Hoppál Péter és a Fidesz-KDNP ezzel – folytatta – 5 milliárd forinttól fosztotta meg a térséget. Ahogy fogalmazott: „Erre nincs magyarázat, Hoppál Péter megint elárulta a várost és a megyét”.
  • Hoppál Péter támogatta azt a javaslatot is, amelynek eredményeként kiszervezték és alapítványi fenntartásba helyezték a hazai egyetemeket, köztük a pécsit is. Mint mondta: a fideszes országgyűlési képviselő „semmibe vette a pécsi egyetem autonómiáját”, amit egy esetleges 2022-es kormányváltás esetén vissza fognak állítani.
  • Hoppál Péter támogatta a közműadó módosítását is, ami éves szinten több tízmillió forintos költségnövekedést jelent Pécs számára – mondta, hozzátéve, hogy a közműadót el kell törölni.
  • Szintén támogatta azt az intézkedést, amelynek köszönhetően az állam kivonult a helyi tömegközlekedés finanszírozásából, ami „nagy terheket rótt a városra”.
  • Hoppál Péter az elmúlt években semmit nem tett azért, hogy ne épüljön atomtemető a város közelében.
  • Mikor 2015-ben a kormány Martonfánál akart menekültbefogadó tábort létesíteni, akkor Hoppál Péter „ismét a térség ellen fordult és azért dolgozott, hogy végrehajtsa a kormányzati diktátumot”.

Ezután Keresztes László Lóránt kitért arra az aktuális fejleményre, miszerint a kormány koncessziós eljárásban 35 évre átadná a hazai sztrádahálózat üzemeltetését és a még hiányzó szakaszok építésének finanszírozási terhét a kormányzati szektoron kívül levő piaci szereplőknek. Úgy fogalmazott, hogy ez „egy egészen elképesztő, veszélyes és érthetetlen terv”.

Kiemelte, hogy előbb-utóbb ennek a Baranyát ellátó autópálya-szakaszok is részévé válnak.

– Mi ezt a gyalázatos kormánypárti szándékot elutasítjuk, és úgy gondoljuk, hogy Pécs és Baranya összes kormánypárti képviselőjének is ezt kellene tennie. Az autópályákat nem lehet privatizálni, főleg nem úgy, ahogy most kormány tervezi, tehát hogy 10 évre titkosítanak minden olyan számítást, amivel a tervüket megalapozzák. Az autópályákat mindenképpen nemzeti kézben kell tartani – hangsúlyozta.

Kiemelte, hogy az elmúlt évtizedben a kormány hagyta lepusztulni a víziközmű-hálózatot és hoztak egy olyan jogszabályt, amelynek célja, hogy a víziközműveket fenntartó cégeket kizsarolják az önkormányzatoktól. Ehhez kapcsolódóan hozzátette, hogy a legfontosabb közműhálózatoknak, közszolgáltatásoknak önkormányzati és nemzeti tulajdonban kell maradniuk, az önkormányzatoknak és a fenntartó cégeknek pedig azonnal meg kell adni azokat a forrásokat, amelyek a közműhálózatok karbantartásához szükséges.

– Pécs esetében, a Tettye Forrásház ellátási területén, 15 éves távlatban a legfontosabb pótlási és karbantartási munkálatokhoz közel 20 milliárdnyi többletforrást kell megszerezni. Ez lenne a feladata a kormánypárti képviselőknek – mondta.

Ezt követően megemlítette, hogy látható már az is, hogy a kormány „elvenné a tömegközlekedést biztosító önkormányzati cégeket is”. Ehhez hozzáfűzte, hogy az LMP egy olyan egységes, közösségi szövetségeken alapuló tömegközlekedési rendszert dolgozna ki, amely azonos tarifákkal, egységes menetrenddel nyújtana a jelenleginél jobb szolgáltatást.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő