20 C
Pécs
hétfő, május 20, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletKettőből kettő: második tavaszi meccsét is megnyerte a PMFC

Kettőből kettő: második tavaszi meccsét is megnyerte a PMFC

A csereként beálló Hegedűs góljával 1-0-ra nyert Budaörsön a PMFC, ezzel pedig előre lépett a tabella 7. helyére.

Most már nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy a PMFC labdarúgócsapata nagyon jól kezdte a tavaszi szezont. Vas László együttese ugyanis azt követően, hogy egy hete, a szezonnyitón legyőzte a Szentlőrincet, most Budaörsről is három ponttal tudott távozni. Ráadásuk akárcsak egy körrel ezelőtt, most sem kapott gól a Pécs.

Az első félidő után még 0-0 volt az állás, igaz a helyezet alapján nyugodtan lehetett volna egy gólgazdag meccs már 45 perc után is a Budaörs–PMFC csörte. Merthogy mind a két gárda bátran felvállata a támadásokat, ebből pedig jópár helyezt alakult ki. A kpusok azonban a helyükön voltak, így hiába sok lehetőség, nem született gól.

És sokáig a második félidőben is úgy tűnt, hogy marad ez a forgatókönyv. Egészen a 70.percoig, akkor ugyanis Hegedűs került helyzebe, és bár első próbálkozását még védte a hazaiak hálóőre, másodszor már ő is tehetetlen volt. A megszerzett előnnyen aztán nagyon okosan sáfárkodott a PMFC, amely stabilan állta a budaörsi rohamokat is, így végül ismét 1-0-s győzelmet aratott.

Két meccsen tehát hat pontot gyűjött be Vas László csapata – gólt sem kapva eddig –, így a téli 10. helyről máris megindult felfelé, és a 7. pozícióbólm várhatja a következő fordulót.

Budaörs–PMFC 0-1 (0-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 22. forduló.
Budaörs: Slakta – Kojnok, Gyurácz, Tányéros, Galambos – Horváth (Halácsi, 64.), Sajbán M. – Vankó (Molnár M., 79.), Csillag, Winkler (Kapronczai, 88.) – Balázs (Molnár Cs., 79.). Vezetőedző: Toldi Gábor.
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz, Preklet (Bíró, 59.), Katona – Króner – Kónya (Marques-Airosa, 67.), Nikitscher, Zsemlye, Károly (Hegedűs, 59.) – Geiger (Hursán, 90.). Vezetőedző: Vas László.

Gól: Hegedűs (70.).

Fotó: pmfc.hu