szombat, május 18, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldVereséggel kezdte az évet a fociválogatott

Vereséggel kezdte az évet a fociválogatott

Szerbia egy öngóllal tudta legyőzni a Puskás Arénában Marco Rossi együttesét.

A vb-résztvevő Szerbia ellen kezdte el a  2022-es esztendőt a magyar labdarúgó válogatott. A budapesti barátságos meccs első félideje nem volt túl izgalmas, egy-egy nagy helyzet adódott csak a kapuk előtt. A szerbek azonban így is meg tudták szerezni a vezetést, igaz jó 3 percen át videóbíróval vizsgálták, hogy a vendégek támadója kezezett-e a gól előtt. Szabályztalanságot végül nem léttak a bírók, így a Nagy Zsoltról becsorgó labdával jutott előnybe Szerbia.

A szünet után kicsit nagyobb elánnal próbált támadni Magyarország, amely menet közben két újoncot is avatott. Beállt az NB I. góllövőlistájának vezetője, a paksi Ádám Martin és a most honosítot Callum Styles is. Mindketten jól szálltak be, és a hajrá pillanataibanépp Ádám készítette le a labdát Schäfer elé, aki azonban csak a jobb kapufát tudta telibe trafálni – majd Szoboszlai a kipattanó után az üres kaput sem tudta eltalálni.

Így 0-1 lett a meccs vége, és bár egy vereség sosem jön jól, még barátságos meccsen sem, összességében a magyar csapat teljesítményével nem volt nagy gond.

Magyarország–Szerbia 0-1 (0-1)
Labdarúgó felkészülési mérkőz. Puskás Ferenc Aréna, 30.000 néző.
Magyarország: Gulácsi – Botka (Kecskés, 80.), Lang, Fiola – Nego (Bolla, 59.), Schäfer, Nagy Á. (Gazdag, 59.), Nagy Zs. (Styles, 70.) – Sallai (Vécsei, 80.), Szoboszlai – Szalai Á. (Ádám M., 70.) Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Szerbia: V. Milinkovics-Szavics – Velkovics (Racsics, 77.), Nasztaszics (Terzics, 65.), Pavlovics (S. Mitrovics, 56.) – Lukics (Radonjics, 46.), Gudelj – Zsivkovics (Jovics, 46.), Tadics, S. Milinkovics-Szavics, Kosztics (Risztics, 46.) – A. Mitrovics. Szövetségi kapitány: Dragan Sztojkovics.

Gól: Nagy Zs. (35. – öngól).

Fotó: SZIRTESI LÁSZLÓ/GETTY IMAGES