17 C
Pécs
kedd, május 14, 2024
KezdőlapSportLabdaA centermunkával nem volt gond, a győzelemhez azonban ez kevés volt

A centermunkával nem volt gond, a győzelemhez azonban ez kevés volt

A PVSK-Veolia férfikosárlabda-csapata ismét kikapott, ezúttal a Körmendtől. Pedig a pécsiek szerb centere, Veljko Brkics zseniálas kosarazott.

Az nyilvánvaló volt, hogy a PVSK Körmend elleni meccsén nem a pécsiek voltak a favoritok. Ehhez képest az első félidőben összességében inkább pozitív csalódást okozott Andrija Csirics csapata, még úgy is, hogy húsz perc után a vendégek vezettek. A különbség azonban nem volt nagy – 48-42 volt oda –, az összkép pedig egyáltalán nem volt vészes. A Pécs támadásban azt játszotta, amit nagyon tud, Ivosevet és Brkicset tömték labdákkal a társak a plánkok alatt, ők pedig becsülettel termelték is a pontokat, ketten együtt 28-at dobtak az első félidőben. Az egyetlen komoly baj az volt, hogy a körmendi triplákkal gyakorlatilag semmit sem tudott kezdetni a PVSK. Ferenczék két negyed alatt nyolcat vertek be. A második félidőre tehát a feladat adott volt: valahogyan meg kellett állítani az ellenfél hárompontos-zuhatagát.

Ez a részfeladat sikerült is a pécsieknek, akik a második félidőben láthatóan nagyon akarták a fordítást. Talán épp emiatt fordult elő többször is, hogy amikor már egy kéznyújtásnyira volt az egyenlítés, mindig jött egy-egy bosszantó hiba. Arról nem is beszélve, hogy a játékvezetői hármas a hazai pálya előnyét nem, hogy nem adta meg, hanem egyenesen sorozatban sújtotta véleményes, vagy sok esetben téves ítéleteivel. Menet közben a Pécs elveszítette a kipontozódó Ivosevet, majd a megsérülő Brysont is – igaz a fiatal Meleg gergő a palánk alatt méltó partnere lett Brkicsnek. Persze a szerb centert így sem lehetett túlszárnyalni. Négy hibával játszotta végig az utolsó negyedet, extázisban állt a csapat élére, még két hárompontost is bevágott – végül azonban 30 pontja és 11 lapattanója sem volt elég ahhoz, hogy a PVSK végre újra nyerni tudjon.

Úgy mondjuk azért nem is egyszerű, hogy a csapat elvileg elsőszámú, légiós irányítója nem tud pontot dobni 40 perc alatt…

PVSK-Veolia–Egis Körmend 80-84 (22-29, 20-19, 19-20, 19-16)
Kosárlabda-NB I., férfiak. Pécs, 900 néző. V.: Győrffy, Farkas, Török.
PVSK-Veolia: Haynes-Jones, Goldring, Bryson 12/3, IVOSEV 18, BRKICS 30/6. Cs.: Illés 2, Carpenter 5/3, MELEG 7, Bíró O. 6. Vezetőedző: Andrija Csirics.
Egis Körmend: STOKES 32/6, WHITE 15/12, Takács, Szavics 4/3, Gordon 14. Cs.: HENRY 14/6, Ferencz 2, Krivacsevics, Kenéz, Martinez 3. Vezetőedző: Antonisz Consztantinidesz.

Fotó: Rónási Márton / PVSK