Pécs
hétfő, május 20, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletA húsvét sem hozta el a feltámadást a PMFC-nek

A húsvét sem hozta el a feltámadást a PMFC-nek

Soroksáron szenvedett vereséget az NB II.-es pécsi csapat, amely már zsinórban negyedik mérkőzésén maradt győzelem nélkül.

Kár tagadni, hogy a 2023-as év eddig nagyon nem a PMFC-ről szól a Merkantil Bank Ligában. Az ősszel pazarul teljesítő, a téli szünetet feljutó helyen töltő csapat ugyanis szépen lassan visszacsúszott a tabella hatodik helyére, és nem csak a feljutástól, de a dobogótól is távol került. Hazai pályán idén kimondottan pocsék Katonáék mérlege, azonban legalább eddig idegenben azért gyűjtögették a pontokat. Épp ezért bízni lehetett abban, hogy talán Soroksáron jön az újabb siker.

Persze nem volt könnyű dolga Weitner Ádámnak, hiszen az ősszel remekül teljesítő Szelest sérülés miatt továbbra sem vethette be, mellette ráadásul eltiltás miatt további két alapember, Rácz és Kesztyűs sem játszhatott. Utóbb pedig kiderült, hogy ezt így együtt már nem bírja el a csapat. Sokáig ugyan kiegyenlített volt a játék, a félidei 0-0 után talán inkább a pécsi drukkerek bosszankodhattak, a szünet után azonban jött a feketeleves.

A Soroksár előbb a vezetést szerezte meg, majd alig tíz percre rá meg is duplázta előnyét a hazai gárda. Bár szinte azonnal a második gól után kiállíttatta magát az egyik soroksári védő, az emberelőny sem hozta meg a várva várt pécsi feltámadást. Így a Győr elleni vereség, majd a Haladás és a Siófok elleni döntetlenek után zsinórban negyedik bajnokiján marad győzelem nélkül a PMFC, a tabellán pedig továbbra is a hatodik helyet foglalja el. Tekintve, hogy az április nagyon sűrű programot hoz, és szerdán már a Tiszakécskét fogadja a Munkás, sok idő nincs keseregni, meg kell próbálni valahogyan kivánszorogni abból a méretes hullámvölgyből, amibe a pécsi klub került.

Soroksár–PMFC 2-0 (0-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 30. forduló.
Soroksár: Kovács – Nagy, Kékesi, Valencsik, Vincze – Vass (Németh, 61.), Köböl (Króner, 65.) – Varga (Redzics, 46.), Hudák, Halmai (Erdélyi, 90.) – Lovrencsics (Ternován, 90.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.
PMFC: Helesfay – Major, Takács, Pejovics, Katona – Terbe (Kártik, 68.), Krausz, Kocsis – Gera, Tóth-Gábor (Szabó, 58.), Harsányi. Vezetőedző: Weitner Ádám.

Gólok: Halmai (54., 62.).

Kiállítva: Valencsik (63.).