18 C
Pécs
csütörtök, május 16, 2024
KezdőlapPécs AktuálJúnius végéig várja a pécsi kisdiákokat a NépmesePont

Június végéig várja a pécsi kisdiákokat a NépmesePont

A Pécsi Kulturális Központban három éve létrehozott NépmesePont projektje nemsokára zárul, a pályázatban foglaltakat a szakmai stáb a járványügyi intézkedések ellenére is sikerrel teljesítette.

Életnagyságú népmesefigurák, modern hang- és látványtechnika, népmesés interaktív játékok töltik meg a Pécsi Kulturális Központban 2018 őszén kialakított NépmesePont nevű nem mindennapi meseerdőt, ahol a pécsi kisgyerekek a népmesék világában elveszve, játékos-vetélkedős keretek között tanulhatnak a magyar hagyományokról és megőrzésükről. A projekt 11 pécsi és baranyai nevelési és oktatási intézménnyel kötött együttműködési megállapodás keretében fogadja az óvodásokat, valamint a 7-24 éves korú gyermekeket, fiatalokat a csoportos kreatív foglalkozásokra.

Június végéig várják a gyerekeket (képünk a NépmesePont 2018-as megnyitóján készült) 

A NépmesePont egy 3 éves futamidőre tervezett pályázat keretében valósulhatott meg, ez a pályázat pedig eredetileg 2018. március 31-től 2021. március 31-ig tartott volna, ugyanakkor a járványügyi intézkedések miatt a projekt lezárulásának dátumát kitolták június 30-ig, tudtuk meg Bognár Szilvia alpolgármestertől, aki május 27-én részt vett a NépmesePont első két évét – valamint mindhárom év programtervét – összegző szakmai napján.

Mint mondta, a pandémiás helyzet miatt a NépmesePont programjain résztvevők száma a pályázatban foglaltaktól eltérően több vagy kevesebb lett, attól függően, hogy az óvodás-iskolás csoportok épp hogyan találkozhattak, vegyülhettek az aktuális járványügyi rendelkezések miatt. Emellett az online foglalkozásokon a tervezettnél nagyobb létszámú osztályokat teljes létszámmal be kellett vonniuk a programokba, mivel a gyerekek külön felügyeletét az intézmények nem tudták volna biztosítani. Így tehát – folytatta – megnövekedett a részvételi arány a projekt eseményein:

eddig mintegy 1500 kisdiák részesült az anyanyelvi kompetenciafejlesztés különböző oktatási formáiból a NépmesePont szervezésében.

– A veszélyhelyzet különböző fokozatú rendelkezéseihez alkalmazkodtunk, és a partnerintézményekkel megkerestük azokat a lehetséges megvalósítási formákat, amelyek nem sértik, nem veszélyeztetik a résztvevőket, ugyanakkor a projekt sikeres további működését szolgálják – mondta az alpolgármester.

Bognár Szilva: a projektzárás eredményessége főként a szakmai stábnak köszönhető

Tavaly március és június között például az elmaradt foglalkozások helyett a közösségi médiában tettek közzé napi szinten tematikus tartalmakat (élőszavas mesemondás, alkotócsoportos foglalkozások), míg tavaly szeptemberétől november közepéig a programokat az iskolák kérésének megfelelően saját tantermükben, illetve az iskolák vezetői által kijelölt iskolai közösségi terekben tartották meg. Ezt követően átálltak online oktatásra azoknál az intézményeknél, ahol ez a téli szünetig megvalósítható volt.

– Összességében, a projekt megvalósításának harmadik mérföldkövéhez közeledve, a világjárvány okozta helyi nehézségekhez alkalmazkodva, azokra adekvát megoldásokat találva, a NépmesePont sikeresen haladt előre a vállalt indikátorok teljesítését illetően. Úgy gondolom, hogy projektzárás eredményessége főként a NépmesePont programjait koordináló szakmai stáb proaktív hozzáállásának köszönhető – fogalmazott Bognár Szilvia.

Kiemelte, hogy a NépmesePont első két évének szakmai beszámolóját és mindhárom év programtervét az ország 14 városában működő projektet koordináló Hagyományok Háza már elfogadta, végezetül pedig hozzátette, hogy a tavaly elmaradt népmesemondó versenyt a kitolt határidő miatt június 11-én rendezik meg, míg a nyári drámatáborokra június végéig sor kerül.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő