Pécs
csütörtök, május 16, 2024
KezdőlapHírzónaKedden össze is jöhet a pécsi finálé

Kedden össze is jöhet a pécsi finálé

A PVSK-Veolia és az NKA Pécs NB I. B-s kosárlabdacsapata is megnyerte szombaton második mérkőzését a bajnokság elődöntőjében, így kedden, hazai pályán mindkét együttes lezárhatja párharcát, hogy aztán az egymás elleni döntőre készülhessen.

A PVSK-Veolia jól kezdett idegenben a MAFC ellen, és az első negyed végén úgy is tűnt, hogy könnyen meglehet a 2-0. A szerdai, hazai győzelem után aztán elkezdtek sokasodni a gomolyfelhők a fővárosiak ellen, a nagyszünethez érve ugyanis már csupán egyetlen pont volt a pécsiek előnye.

A harmadik negyedben tovább sokasodtak a gondok, a MAFC ugyanis hatalmas elszántsággal tett meg mindent azért, hogy egyenlíteni tudjon a párharcban, és bizony közel is került ehhez. Átvette a vezetést, és egészen a 35. percig úgy tűnt, nagy a baj pécsi oldalon, ekkor ugyanis még héttel ment a hazai gárda. A Panthers azonban olyan védekezést vett elő a tarsolyából, amivel szabályosan megölte a MAFC támadójátékát, közben pedig Antóni révén elkezdte termelni a triplákat is. Így az utolsó percre már hétpontos PVSK-vezetéssel fordultak rá a csapatok. Innen pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet Szrecsko Szekulovics együttese, amely 2-0-ra vezet, és kedden, hazai pályán ki is harcolhatja a döntős részvételt.

MAFC–PVSK-Veolia 79-86 (19-25, 25-20, 26-18, 9-23)
Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 2. mérkőzés.
MAFC: Pintér 9/3, TÓTH P. 20/3, BUZÁS 10/3, KOMMA 21, Bordács 2. Cs.: Polgárdy 9/3, Biber, Misek 8. Vezetőedző: Lakits András.
PVSK-Veolia: Halász 4, Harler 17/3, Molnár M. 9/6, BÍRÓ O. 20/3, HORTI 12. Cs.: ANTÓNI 15/15, Németh A . 1, Tóth N. 2, Takács D., Bíró L. 6. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Az NKA Pécs célja a másik ágon hasonló volt, mint a PVSK-nak: egy győzelemmel kiharcolni a lehetőséget, hogy kedden le is zárhassák az elődöntőt. A forgatókönyv azonban kicsit más volt, mint a „túloldalon”. Az NKA ugyanis alaposan bekezdett, és a lendülete egészen a harmadik negyed végéig ki is tartott, akkorra már 23 pontos előnyt hoztak össze Melegék. Az utolsó tíz percben így Ivica Mavrenski már a cseréket is nyugodt szívvel játszathatta, nem volt jelentősége annak, hogy ezt a periódust behúzta a Vasas, hiszen így is kényelmes, 16 pontos győzelmet aratott a PVSK-hoz hasonlóan bajnoki címre és feljutásra hajtó NKA.

Vasas Akadémia–NKA Pécs 77-93 (18-24, 23-34, 15-21, 21-14)
Vasas Akadémia: Moravcsik 2, Radics 4, Fekete 8/6, Kelemen, ANDRÁSSY 11. Cs.: CSEH 14, Marcikics 2, Bagó 11, Dormán, Farkas 13/9, Medve 10/6, Pleesz 2. Vezetőedző: Stephen Arigbabu.
NKA Pécs: KERPEL-FRONIUS 11/6, BENKE 14/3, Kollár 9/3, MELEG 23/9, DJORDJEVICS 13/3. Cs.: Scherer 6, Lados 8/3, Meszlényi 3/3, Rátvay 6. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.