22 C
csütörtök, május 16, 2024
KezdőlapSportLabdaZsinórban harmadszor ikszelt a PMFC

Zsinórban harmadszor ikszelt a PMFC

Bár az első féidő után még vezetett, végül 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a PMFC a Gyirmót ellen az NB II. hétközi fordulójában.

Jó pár fordulón át vezette az NB II. tabelláját a PMFC, azonban a hétvégi, kazincbarcikai döntetlen után a DVTK pontszámban beérte a pécsieket, és több győzelmének köszönhetően az első helyre is fellépett. Sőt, szerda délután is simán nyert a Diósgyőr, így a pécsiek számára az amúgy is nehéznek ígérkező, Gyirmót elleni hazai bajnokin roppant fontos lett volna begyűjteni a három pontot.

Talán ez egy kis nyomást is helyezett a Pécsre, ugyanis a meccs első percei hazai szempontból nem néztek ki jól. A Gyirmót nagy elánnál kezdett, és alig két perc alatt több szögletet is rúgva szögezték a PMFC-t saját kapuja elé. Aztán azért szép lassan elkezdtek megnyugodni Ráczék, és az irányítást is átvették. Aminek nagyon hamar lett meg az eredménye, ugyanis a 11. percben büntetőhöz jutott a Pécs, Kocsist buktatták a tizenhatoson belül. Az ítéletvégrehajtó a hazaik ügyeletes gólfelelőse, Tóth-Gábor Kristóf volt, aki magabiztosan vágta a labdát a kapu bal oldalába.

A vezetés megszerzése után láthatóan vissza is vett a tempóból Weitner Ádám együttese, ami nem tett jót meccsnek, tekintettel arra, hogy a Gyirmót leginkább csak akkor tudott eljutni a pécsi kapuig, ha egy-egy szabadrúgáshoz jutott, amit be tudtak ívelni Vass Ádámék. Hogy ne fulladjon unalomba a csörte, arról néhány nehezen magyarázható játékvezetői ítélet, és a félidő hajrájában Simon nagy helyzete gondoskodott – a pécsiek szerencséjére azonban három méterről nem tudta a kapuba juttatni a labdát a gyirmóti csatár.

A második félidő meglehetősen nyugodtan indult, az azonban érezhető volt, hogy a Gyirmót igyekszik lassan fokozni a tempót. Ez helyzeteket egy ideig nem eredményezett, amikor viszont igen, akkor rögtön jött az egyenlítés. Egy baloldali beadás után Erdei maradt üresen az ötösnél, köszönte is szépen és Helesfay kapujába bólintott.

Innentől kezdve pedig világosan kirajzolódott, hogy a Pécsnek sokkal fontosabb lenne a győzelem kiharcolása, a vendégek ugyanis inkább visszaálltak, és igyekeztek őrizni az 1-1-et. Tóth-Gáborékból azonban hiányzott az átütő erő. Bár egy-egy pofás támadást azért vezettek, sőt, két nagy helyzete is volt még a Pécsnek, előbb azonban Nikitscher, majd a csereként beálló Gera is hibázott. Maradt az 1-1, ami persze a feljutásra hajtó Gyirmót ellen nem rossz eredmény, így azonban már zsinórban harmadszor volt képtelen nyerni a PMFC. Amely – tegyük azért hozzá –, tizenhat fordulót követően is veretlenül áll a bajnokságban, most épp két pont hátrányban a DVTK mögött.

PMFC–Gyirmót 1-1 (1-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 16. forduló, Pécs, 1200 néző. V.: Antal Péter (Máyer, Mohos).
PMFC: Helesfay – Mayer (Gera, 62.), Rácz, Katona, Hadaró – Szeles (Terbe, 77.) – Kocsis, Nikitscher, Kesztyűs, Harsányi (Svedyuk, 62.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.
Gyirmót: Hársfalvi – Szegi (Major, 60.), Polgár, Csörgő, Hajdú – Vass Á. – Kovács M., Erdei, Nagy P. (Hejreczki, 90.), Medgyes (Berki, 75.) – Simon A. (Pethő, 75.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Gólok: Tóth-Gábor (12. – 11-esből) ill. Erdei (59.).