5 munkavégzést átalakító trend a Covid-19 megjelenése után

Hirdetés

A pandémia nagyon sok területet, így a munka világát is befolyásolta, ezért most hoztunk neked 5 munkavégzést átalakító trendet. Ezek visszavezethetőek a Covid-19 vírusra és annak következményeire. Erősödő hangok mondják, hogy újra kell gondolni a munkavégzés helyét, körülményeit és a támogatás eszközeit is.

Munkavégzést átalakító trendek: túlélők és ambiciózusok

Egy 2021-ben végzett kutatás során 99 különböző országból kérdeztek meg 6000 munkavállalót, akik közül 3630 fő felsővezető volt. A számos iparágot átívelő kutatás során arra keresték a válszt, hogy a vírusválság okozta holtpontról miként mozdulnak el a cégek, és hogy mit tesznek a fejlődésük érdekében?

A válaszokból körvonalazódott, hogy alapvetően kétféle megközelítés, hozzáállás van. Vannak a túlélésre játszók és vannak az ambiciózusok.

A túlélők azok a cégek, akiknek egy céljuk van: mielőbb túl lenni a nehéz helyzeten, és visszaállni az eredeti működésre. Ezzel szemben az ambiciózus vállalatok a maximumot próbálják kihozni az adott helyzetből.

A stratégiában is változás történt. A világjárvány előtt a vállalatok 23%-ának voltak tervei, de 2021-re ez 47 százalékra nőtt. Emellett sokan voltak azon a véleményen, hogy radikálisan újra kell gondolni a munkavégzés helyét és körülményeit.

Ha te is szeretnél hasonló kutatásokról olvasni, akkor kövesd a DreamJo.bs blogját!

És akkor most nézzük, hogy a kutatás során milyen 5 munkavégzést átalakító trendet sikerült meghatározni, beazonosítani.

 

  • Superteamek megalakulása

 

Különböző gondolkodású, kiemelkedően magas teljesítményre képes emberekből álló csapatok, melyek részét képezik a csúcstechnológiai eszközök is. Nagyon hatékonyak krízishelyzetekben és kifejezetten jók problémamegoldásban.

 

  • Prediktív munkaerő tervezés

 

A munkaerőhöz és munkavégzéshez kapcsolódó elemzések is kiválóan tudják használni az adatalapú működés generálta adatokat. Ezek az elemzések segítenek megismerni és megérteni a munkavállalókban rejlő potenciált. Segítenek többek között abban is, hogy minden munkavállaló a képességeinek és érdeklődési körének megfelelő munkakörben dolgozzon.

 

  • A képzés-fejlesztést a potenciál határozza meg

 

Az egyéni motivációkat is figyelembe vevő belső képzések segítik a belső munkaerő-áramlást. Emellett sokkal boldogabbá és elégedettebbé, ezáltal hatékonyabbá, produktívabbá teszik a munkavállalókat.

 

  • Integrált well-being design

 

Ez segít közelebb hozni egymáshoz a munkát és a magánéletet, az egyensúlyt megtartva, nem szem elől veszítve a teljesítményt. A lényeg, hogy úgy hozzuk ki mindenkiből a legjobbat, hogy közben akárhol dolgozhatnak, ha az adott munkakör engedi. A teljesítmény számít, nem a jelenlét.

 

  • Változik a HR szerepe

 

A HR-nek nagyon fontos szerepe van a cégek átalakulásában, fejlődésében, bővülésében. A megjelenő technológiai erőforrások pedig teret nyitnak új funkcióknak.

(x)

Hirdetés