Az 5 legérdekesebb gól a 2023-as Európa-ligán

A 2022-2023-as Európa-liga csoportkörének mérkőzéseinek megrendezésére 2022. szeptember 8. és november 3. között került sor. Akkor 32 csapat vett részt az eseményen. A sorsolást még augusztus 26-án tartották, akkor derült ki, hogy ki és kivel csap össze azért, hogy a legjobbak közé kerüljön. A négy kalap a négy csoportkört jelölte, viszont az azonos tagországokba tartozó csapatokat nem lehetett egy csoportba sorolni, így azokból párokat alakítottak ki, amelyeket szintén négy csoportokra szétosztottak. Ezeket a párokat végül az EUFA határozta meg. Az egyenes kieséses szakaszba került országok rájátszására február 16. és február 23. között került sor, míg a nyolcaddöntőt március 9. és 16. között játsszák.

De vajon hogyan is zajlott eddig az esemény? Mik voltak a legemlékezetesebb pillanatok, a legértékesebb gólok? Ebben a cikkben ezt fejtegetjük részletesebben.

2022-2023-as Európa-liga

Ahogy már említettük a 2022-2023-as Európa-liga csoportköreinek mérkőzéseire még tavaly sor került, azóta pedig a rájátszásnak is vége. A soron következő esemény a nyolcaddöntő, majd áprilisban jöhetnek a negyeddöntők, májusban pedig az elődöntő és a végső küzdelem. Egyelőre tehát annyit tudunk, hogy kik kerültek a legjobb nyolcba, de, hogy melyik ország diadalmaskodik, az egyelőre nagy kérdőjel. A fiók létrehozása után megnézheted, hogy kik a legesélyesebbek a győzelemre, bár azért mindig lehetnek meglepetések. A 2023-as Európa-liga legeredményesebb góllövőinek listáját pedig ITT találod, ha még a részletekre is kíváncsi lennél.

A rájátszásban idén 20 csapat vett részt, amelyeket négy csapatra osztottak szét. 6 csapat, amely ebben a körben lépett csak be, 6 vesztes, akik a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének bajnoki ágáról kerültek ki. Majd 5 győztes csapat a 3. selejtezőkör bajnoki ágáról, valamint 1 csapat, amely ebben a körben lépett be, 2 győztes csapat a 3. selejtező főágáról, amelyek a sorsolás időpontjában ismeretlenek voltak. Talán itt történt a legtöbb különleges pillanat, a legjobb és legemlékezetesebb gólok. De nézzük, hogy melyek voltak ezek.

A legérdekesebb gólok a 2023-as Európa-ligán

A Manchester United és FC Barcelona meccs február 23-án 2:1-es eredménnyel zárult, amely sokak számára emlékezetes volt. Itt Robert Lewandowski egy lengyel válogatott csatár az FC Barcelona színeiben szerzett egy hatalmas gólt tizenegyesből a mérkőzés 18. percében. Volt itt még két különleges gól, az egyiket Fred, a brazil válogatott középpályás, a másikat pedig Antony brazil csatár szerezte. Előbbi a 47., utóbbi pedig a 73. percben.

A Juventus és Nantes meccsre február 16-án került sor, amely végül 1:1-el zárult, így igazán érdekes mérkőzés volt. Dusan Vlahovic focista már a 13. percben gólt szerzett, így előnyhöz juttatta a Juventust, azonban Ludovic Blas francia középpályás a Nantes színeiben a 60. percben kiegyenlítette a meccset, amely így el is dőlt.

Ugyanígy 1:1 lett a végeredménye a Sporting CP és a Midtjylland összecsapásának is, ahol Emam Ashour a 77. percben tudott csak gólt szerezni a Midtjlland számára. Ezt azonban Sebastián Coates a 94. percben kiegyenlítette, így végül döntetlen lett a végeredmény. Mind a két csapat hatalmasat harcolt, de így sem sikerült eldönteni, hogy ki a jobb.

Még október végén csapott össze a Ferencváros és az AS Monaco, ahol Kristoffer Zachariassen, a magyar válogatott tagja nyűgözte le a nézőket, hiszen 0:1-ről a 81. percben felhozta magukat 1:1-re, a hatalmas góljával. Sajnos még ez sem volt elég a győzelemhez, azonban a döntetlen onnantól már végig megmaradt.

Ugyanezen az október 27-ei napot a Freiburg és az Olympiakos Pireus találkozására is sor került. Itt a 17. percben Youssef El-Arabi lőtt egy igen emlékezetes gólt és sokáig úgy is tűnt, hogy az Olympiakos Pireus meg is nyeri a meccset. Egészen addig, amíg Lukas Kübler a Freiburg játékosa a 93. percben ki nem egyenlítette a mérkőzést. Ezzel ismét döntetlen összecsapást nézhettünk végig.

A döntő várható eredménye

Természetesen senki sem tudja megmondani, hogy mi lesz a végső eredmény, bár azért tippelni lehet. A 2022-2023-as Európa-liga a történelem 14. szezonja. A döntőre május 31-én kerül csak sor, viszont a magyarok nagy örömére a budapesti Puskás Arénában. A győztes részvételi jogot szerez majd a 2023-2024-es UEFA-bajnokok ligájába, amely hatalmas előnye lenne az ország és a csapat számára.

Az biztos, hogy az Arsenal-nak, a Fenerbahce-nak nagy esélye van arra, hogy diadalmaskodjon, hiszen már eddig is sokat bizonyítottak. Ettől függetlenül nem kell lemondani sem a spanyolokról, sem pedig a hollandokról. Izgulni viszont érdemes, hiszen a Ferencváros továbbjutott a nyolcaddöntőbe, ahonnan ki tudja, hogyan térnek haza. A német Bayer Leverkusen-t kell legyőzniük, amely nem lesz egyszerű dolog. De aztán ki tudja? Okoztak már meglepetést a fiúk.