23 C
szombat, május 18, 2024
KezdőlapSportLabdaNégyből négy: tovább szárnyal az Európa Kupában a PEAC

Négyből négy: tovább szárnyal az Európa Kupában a PEAC

Ezúttal a bolgár Beroe volt Kiss Virágék áldozata, a pécsiek négy kör után hibátlan mérleggel vezetik csoportjukat.

Az Európa Kupa B csoportjában a PEAC női kosárlabdacsapata a kvartett leggyengébb együttesét fogadta ma este Pécsett. A bolgár Beroe ellen így nem is lehetett más a célja a hazaiaknak: meg akarták őrizni hibátlan mérlegüket.

Ha esetleg bárkinek kérdéses lett volna, hogy hozni tudja-e a kötelezőt Jovan Gorec csapata, annak az első félidő csattanós választ adott. Kiss Virág vezérletével a pécsiek ugyanis gyakorlatilag lemosták a pályáról ellenfelüket. Szinte pillanatok alatt lépett meg tíz ponttal a Pécs, és ez a lendület a nagyszünetig alább sem hagyott. Jó játékkal lépett meg egyre jobban ellenfelétől a PEAC, és mire a félidőhöz értek a csapatok, már 45-19 állt az eredményjelzőn.

Innentől már Jovan Gorec is bátrabban nyúlhatott a cserékhez – ami azért a harmadik negyedben egy kis hullámvölgyet eredményezett is. Ahhoz azonban kevés volt ez a visszaesés, hogy szorossá váljon a meccs, a záró felvonásban ráadásul ismét ráerősítettek kicsit a pécsiek. A PEAC végül nagyon simán, 26 ponttal nyert, így négy fordulót követően, négy győzelemmel vezeti is csoportját.

NKA Universitas PEAC–Beroe (bolgár) 83-57 (20-11, 25-8, 13-21, 25-17)
Kosárlabda-Európa Kupa, csoportkör, 4. forduló.
NKA Universitas PEAC: Katanic 11/3, WENTZEL 16/6, CALHOUN 15/9, Sánchez 5/3, KISS V. 24. Cs.: SIMON 10/6, Szücs 2, Selcova, Kaszás-Pap, Laczkó. Vezetőedző: Jovan Gorec.
Beroe: Dineva 8, Ivanova2, KOCHEVA 13/6, Rosten 11, Houston 11/3. Cs.: Sharenkapova 6/6, Georgieva 2, Dimitrova 4, Stoyanovska, Kostova. Vezetőedző: Tattyana Gateva.

Fotó: peacpecs.hu